Alkmaar Holandia

 

Alkmaar atrakcje i targ serowy

 

 

Alkmaar to przyjemne, spokojne, poprzecinane malowniczymi kanałami ładne miasto. Warto się tu zatrzymać i pospacerować. W każdy piątek o godz. 10 od początku kwietnia do początku września odbywa się tu tradycyjnie od 400 lat targ serowy.

 

Na początku imprezy tłum turystów gęsto i szczelnie otacza cały plac targowy. Trudno cokolwiek  zobaczyć, a jeszcze trudniej fotografować lub filmować.

 

Alkmaar targ serowy

Warto więc na początku imprezy pospacerować po okolicznych wąskich uliczkach, a po godzinie, gdy tłum wokół placu nieco zrzednie pooglądać pokaz. Można wtedy znaleźć miejsce w pierwszym szeregu i bez problemu uwiecznić na fotografiach to wydarzenie. Pokaz kończy się około godz. 12:30.

Wokół centralnego placu Waagplein, na którym odbywa się pokaz ustawione są stragany, gdzie sprzedawany jest ser wytwarzany przez okolicznych producentów - można przed zakupem spróbować. Warto kupić - są naprawdę świetne.

 

 Alkmaar zabytkiW Alkmaar znajdują się dwa ciekawe muzea:

 

- muzeum serów (Kassmuseum) - pokazujący dawne technologie wytwarzania serów w Holandii

 

- muzeum piwa (Biermuseum de Boom) - obrazujący cały proces wytwarzania piwa wykorzystujący dawne urządzenia i narzędzia

 

 

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Alkmaar, Alkmaar Holandia, Alkmaar targ serowy, Alkmaar atrakcje

 

Alkamaar

 

Alkamaar Holandia

Komentarze

ewa lazy

byłam tam kilka dni temu naprawdę pięknie , ciekawie i warto tam byc polecam

Dodaj komentarz
Współpraca