Andaluzja

 

Andaluzja jest Hiszpańską Autonomią z największą liczbą mieszkańców, a drugą co do powierzchni.

Jego zróżnicowane krajobrazy, łagodny klimat i przyjazny charakter jej mieszkańców, zamieniły ją w jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów. 3000 godzin słonecznych w roku, wiele kilometrów złotych piaszczystych plaż i te piękne naturalne porty sprawiły, że były bezpiecznym schronieniem już dla fenickich żeglarzy, około 1000 lat przed Chrystusem. Wybrzeże Huelva  i Kadyks (Costa de la Luz) odpowiadają na Oceanie Atlantyckim i charakteryzują się drobnym piaskiem. Wybrzeże Morza Śródziemnego, od Cieśniny Gibraltarskiej do Almerii (Costa del Sol, Costa Tropical oraz Costa de Almeria), z drugiej strony oferują spokojniejszy klimat z mniejszą liczbą wiatr i wyższymi temperaturami wody. Andaluzję przecina rzeka Gwadalkiwir, „ojciec” starych cywilizacji, które wytyczyły wzdłuż jej granic imponujący, monumentalny trakt, jak również wysokie pasma górskie Sierra Morena i Sistemas Beticos.

Pamiętaj, że oferta dla turystów jest bardzo zróżnicowana, od złotych plaż do tych pięknych pasm górskich, z ich bardzo ciekawą fauną i słynnymi „białymi wioskami” z ich bogactwem w folklorze i sztuce. Istnieją duże możliwości dla większości różnych dyscyplin sportowych, od jazdy na nartach w Sierra Nevada do surfowania w Tarifa, na wybrzeżu Kadyksu, gdzie znajdą Państwo idealne warunki, jak nigdzie indziej w Europie.

 

Pamiętaj też, że Andaluzja jest „matką” hiszpańskiego folkloru, który jest prawdopodobnie najbardziej znany za granicą, tutaj można bowiem zobaczyć magię flamenco i walki byków w ich najbardziej autentycznym stylu i mity, takie jak Don Juan i Carmen, którzy urodzili się tutaj. Kraina wielkich tradycji, która zrozumiała, jak dobrze przyswoić postępy.

Współpraca