Arnhem Holandia

 

 Jedną z większych atrakcji w Holandii jest skansen Openlucht MuseumArnhem

 Arnhem Holandia

 Na terenie skansenu znajduje się około 120 obiektów, które pogrupowane są albo według charakteru albo okresu pochodzenia. Można zobaczyć dziewiętnastowieczną fabryczkę sera, stare kuźnie, pralnię, fermy z prawdziwymi zwierzętami i z obsługą ubraną w stroje z tamtej epoki. Są tu zgromadzone wszystkie rodzaje wiatraków. Działa szereg zakładów rzemieślniczych wyrabiających swoje produkty jak za dawnych czasów np. kuźnia, papiernia, farbiarnia, piekarnia, młyn zbożowy. Jest tu także szpital z lat 60-tych i typowe mieszkania z wyposażeniem z tamtego okresu. Temu wszystkiemu towarzyszą odpowiednie zapachy i odpowiednia muzyka.

 

Arnhem Openlucht Museum

To wszystko żyje, pracuje i szokuje turystów - szczególnie z Polski przyzwyczajonych, że w drzwiach starej chałupy musi zawsze wisieć łańcuch lub siedzieć babcia pilnująca eksponatów. Po dużym terenie, jaki zajmuje skansen można przemieszczać się pieszo lub  zabytkowymi tramwajami, zatrzymującym się na przystankach przy wszystkich grupach obiektów. Uprzedzamy – na zwiedzanie tego extra miejsca trzeba zarezerwować sobie co najmniej 4-6 godz.

Arnhem Holandia - Openlucht Museum, zwiedzanie zdjęcia, camping

 

 

 

 

 

 

 

Arnhem

 

Arnhem Holandia

Komentarze

Ewa Jasło

Byłam w wielu skansenach, ale ten jest chyba najlepszy. Polecam każdemu, ale trzeba zarezerwować sobie więcej czasu. Wiele atrakcji dla dzieci. Polecam!

Dodaj komentarz
Współpraca