Auvers sur Oise Van Gogh

 

Auvers sur Oise - 30 km od Paryża znajduje się miejscowość w kórym Vincent Van Gogh spędził ostatnie tygodnie swojego życia. Tutaj popełnił samobójstwo (raczej zostal przypadkowo postrzelony) i tutaj został pochowany. W miejscowości tej mieszkał i tworzył również Charles-François Daubigny. Bywali tu inni slawni malarze jak Corot, Daumier, Oudinot, Pissarro, Guillaumin i Cézanne.Bezpośrednio naprzeciwko ratusza znajduje się Ravoux, karczma w której Vincent Van Gogh wynajmował pokój na piętrze i gdzie zmarł. Na parterze tego domu w dalszym ciągu jest jeszcze restauracja, a na poddaszu można zobaczyć pokój Vincenta, a także film prezentujący jego pobyt w Auvers.

Manoir des Colombières mieści się w wąskiej uliczce, naprzeciwko hotelu Auberge Ravoux z różnymi drzwiami z biurem informacji. Tutaj można kupić szczegółową mapę małego miasteczka z ciekawymi miejscami i co warto zobaczyć w Auvers.

Miejscowy ratusz, który Van Gogh wielokrotnie malował

Po drodze przez Auvers do Pontoise jest oznaczona tak zwana Ścieżka Malarzy - w miejscach malujących słynnych artystów, umieszcza panele obrazkami i krótkim opisem. Istnieje ciekawe porównanie między miejscem w obrazie a teraźniejszością.

Dodaj komentarz
  • Wynajem autokarów w Warszawie

    firma Europe-Tour

    tel. (22) 622-04-24