• Bardejov
  • Bardejov
  • Bardejov
  • Bardejov

 

Bardejov Słowacja

 

Bardejov atrakcje uzdrowisko i co warto zobaczyć

 

Bardejov (Bardiów lub Bardziejów) położony jest na wysokości 277 m n.p.m. w północno-wschodniej części Słowacji, w odległości zaledwie 30 km od Krynicy-Zdrój.


Bardejov co warto zobaczyćUrocze miasto z odnowioną zabudową z XVI i XVII wieku zostało wpisane w 2000 roku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Jego centrum tworzy prostokątny rynek z ratuszem po środku. Północną część rynku zamyka najważniejszy zabytek miasta - Bazylika św. Idziego (dom sv. Egidia) gotycki kościół z XV wieku. We wnętrzu znajduje się zespół 11 ołtarzy skrzydłowych z lat 1460-1520, które stoją w swych pierwotnych miejscach. Z wieży kościoła roztacza się ładny widok na zabytkowe centrum oraz okolicę.

 

Wstęp do kościoła – 1 €, a na wieżę – 1,33 €
Godziny otwarcia 10:00 – 14:30

 

Bardejov Słowacja

Które miasto

Stojący po środku ratusz z początku XVI wieku (1505 – 1509) jest najstarszym renesansowym zabytkiem na Słowacji. Obecnie w jego wnętrzach znajduje się muzeum poświęcone historii miasta.

Rynek otaczają pięknie odrestaurowane XVI i XVII-wieczne kamienice z okapowymi fasadami. W kamienicy pod nr 27 znajduje się zbiór zabytkowych ikon.
Z otaczających kiedyś miasto murów obronnych zachowało się kilka baszt oraz wschodnia część muru z bramą miejską i barbakanem.

 

Bardejov uzdrowiskoW pobliżu Bardejova znajduje się Uzdrowisko Bardejovské Kúpele, które przyjmuje kuracjuszy już od XV wieku.
Znajduje się tu 17 źródeł mineralnych, których lecznicze właściwości wykorzystuje się w schorzeniach układu pokarmowego, układu krążenia i oddechowego.
Oprócz typowych dla uzdrowiska zabiegów (różnorodnych rodzajów kąpieli, inhalacji, magnetoterapii, zabiegów prądowych i ultradźwiękowych, masaży i in.) można zażyć także różnych dodatkowych zabiegów w nowo otwartym Wellness i Beauty Studio.
Uzdrowisko oferuje również turnusy odchudzające, na których można zrzucić 4-6 kg w ciągu 2 tygodni pod okiem specjalistów, według specjalnego planu, wykorzystującego baseny, sauny, ćwiczenia fitness i Nordic Walking, masaże, drenaż limfatyczny, hydrokinezyterapię i in.

W okolicy jest 35 km szlaków spacerowych, 2 kryte korty tenisowe, w sezonie letnim działa basen z podgrzewaną wodą, można także skorzystać z kilku oferowanych wycieczek po okolicy czy wziąć udział w codziennie organizowanych koncertach.

 

Orientacyjna cena 7-dniowego pobytu wraz z 3 zabiegami oraz pełnym wyżywieniem to około 350€.
Można również skorzystać z pobytów weekendowych.
Szczegółowe informacje na stronie www.kupele-bj.sk

 

Dojazd dla niezmotoryzowanych – pociągiem lub autobusem do Krynicy, a stamtąd odbiorą transportem z Uzdrowiska Bardejov.
 

źródło zdjęć: www.slovakia.travel

 

Bardejov co warto zobaczyć, Bardejov Słowacja, Bardejov uzdrowisko, Bardejov atrakcje, Bardejov weekend

 

Dodaj komentarz
Współpraca