Berlin Niemcy

 

Berlin zabytki i zwiedzanie

 

 

BerlinW ostatnich latach, po zjednoczeniu Niemiec Berlin bardzo się zmienił. Po wyburzeniu dzielącego miasto muru powstało wiele nowych i nowoczesnych budynków, ulic i placów.

 

 

Berlin - atrakcje mapa

 

Nawet niektóre budowle uzyskały nowe oblicze. Reichstag, który stał się siedzibą niemieckiego Parlamentu został poddany gruntownej renowacji oraz zyskał ogromną szklaną kopułę ponad salą obrad. Pod kopułą znajduje się spiralny chodnik, który udostępniony jest dla zwiedzających. Rozciąga się stąd wspaniały widok na miasto.
Ale uwaga – chociaż wejście jest bezpłatne, to trzeba wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej, podać termin wizyty i uzyskać wejściówkę, którą należy wydrukować. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.bundestag.de

 

 

 

Berlin zwiedzanie zdjęciaCharakterystycznym miejscem w Berlinie jest Brama Brandenburska, z przepięknym zwieńczeniem w postaci czterokonnego rydwanu, powożonego przez boginię zwycięstwa. Pełniła kiedyś funkcję Łuku Triumfalnego, odbudowana po wojnie stała się częścią muru dzielącego miasto i nikt nie mógł się do niej nawet zbliżyć. Dopiero po upadku muru w 1989 roku została ona ponownie otwarta. Jest symbolem zjednoczenia Niemiec, symbolem pokoju i wolności.

 

Berlin pełen atrakcji turystycznych, zabytków i ciekawych miejsc skłania do robienia wielu zdjęć. Po powrocie warto z nich zrobić odbitki fotograficzne lub fotoksiążkę. Bez problemu i wysokiej jakości możesz je zamówić na stronie  www.szablony.in

 

 

 

 

Berlin mapa noclegiPrzy Friedrichstrasse natomiast pozostał Checkpoint Charlie, w którym znajdowało się przejście graniczne pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią Berlina.

 

 

 

 

 

berlin mapa turystyczna

 

 

Promocja:

fotoksiążka z wakacji łącznie z jej projektem

 »  szczegóły promocji i możliwość zamówienia

 

 

 

 

 

Berlin - zabytki muzea

 

 

Nieopodal Bramy Brandenburskiej, ogromny plac przy zbiegu Ebertstrasse i Berlinerstrasse pokryty jest  betonowymi blokami, ustawionymi w równoległych szeregach. Jest to odsłonięty w 2005 roku Pomnik Ofiar Holokaustu, upamiętniający 6 mln Żydów, pomordowanych podczas II wojny światowej.

 

 

 

Nowoczesne szklane wieżowce przy Potsdamer Platz zostały zaprojektowane i wzniesione po upadku muru berlińskiego, który przebiegał w pobliżu. Szczególną uwagę przyciąga Sony Center, ciekawy architektonicznie obiekt mieszczący sklepy, kina, restauracje i kawiarnie.

 

 

Potsdamer Platz - BerlinPotsdamer Platz - BerlinBerlin - zabytki, atrakcje zwiedzanie

 Berlin - zabytki mapa, zwiedzanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Berlin mapaW betonowym centrum socjalistycznego Berlina nieopodal Alexanderplatz stoi mierząca 368 metrów wieża telewizyjna. W szklanej kuli na szczycie znajduje się taras widokowy oraz restauracja, w której stoliki znajdują się na obrotowej podłodze. Pełny obrót dokonuje się w ciągu pół godziny.  Jako najwyższy obiekt w mieście jest doskonałym punktem orientacyjnym.

 

 

 

Mur berliński - powstał w 1961 roku. Postawiono go szybko na długości 166 km, aby zapobiec fali przenoszenia się mieszkańców z sektora rosyjskiego do sektorów administrowanych po wojnie przez Brytyjczyków, Amerykanów i Francuzów.  Mur rozdzielił place, ulice i domy. Wydzielił Berlin Zachodni, który obejmował sektor amerykański, brytyjski i francuski. Pozostała część miasta - Berlin Wschodni stanowił stolicę DDR. Mur dzielił miasto na dwie części przez 28 lat - do listopada 1989 roku, kiedy został spontanicznie zburzony przez mieszkańców, zapoczątkowując zjednoczenie Niemiec Wschodnich i Zachodnich w jedno państwo.

Muru w zasadzie już nie ma, ale możemy zobaczyć, którędy przebiegał, ponieważ miejsca, w których istniał wyznacza brukowany pas przebiegający w poprzek ulic, placów i skwerów.

 

 

Berlin atrakcje zwiedzanieBerlin zdjęciaBerlin mapa, zwiedzanieBerlin - zabytki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po murze berlińskim pozostawiono ślad w postaci brukowanego pasa, biegnącego wzdłuż lub w poprzek nowych ulic i skwerów. Dla upamiętnienia pozostawiono fragment muru, który stanowi dziś niepowtarzalną galerię o tematyce historycznej, pokojowej, ekologicznej, poszanowania praw człowieka – The Eastside Galery.

 

 

Berlin zabytki zwiedzanieBerlin atrakcjeBerlin noclegi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katedra (Berliner Dom) - została wzniesiona przez cesarza Wilhelma II. W krypcie katedry spoczywa blisko 100 członków rodziny Hohenzolhernów.

 

 

Berlin atrakcje Berlin muzea Berlin zabytki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia i film z Berlina prezentujemy  w galerii

 

 

Berlin zdjęcia

 

 

 

 

 

Aby trafić ponownie na tą stronę wpisz w wyszukiwarce:

  • berlin mapa zabytków
  • mapa berlina z zabytkami
  • berlin mapa turystyczna
  • berlin zabytki
  • berlin zwiedzanie mapaPolecamy wyszukiwarki internetowe Bing.com , Yahoo.com zamiast wyszukiwarki Google.com

 

 

Przydatne informacje:

 

⇒  ⇒   Noclegi w apartamentach w Berlinie   » »  SPRAWDŹ OFERY

⇒  ⇒   Hotele w Berlinie z możliwością rezerwacji pokoju. Ceny już od 40 zł / dobę   » »  SPRAWDŹ OFERTY

⇒  ⇒    Wyszukiwarka tanich połączeń lotniczych  » »  SPRAWDŹ OFERTY

 

 

 

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Berlin zabytki, Berlin atrakcje, Berlin zwiedzanie, Berlin muzea

 

 

Berlin zabytki

 

Berlin atrakcje

 

Komentarze