Biarritz Francja atrakcje

 

Biarritz znane jest całym świecie ze swoich plaż, wód leczniczych i kwitnącej sceny surfowania. Dzięki temu oferuje gościom niepowtarzalną atmosferę. To w miejsce, w którym eleganckie restauracje i luksusowe spa łączą się z pizzeriami i sklepami do surfowania. Atmosfera w Biarritz jest dość mieszana, ale w pozytywny sposób.

Miasto składa się zwłaszcza z wielkich domów, które należą do bogatych osób, traktujące je jako idealne miejsce na wakacje. Ekskluzywna atmosfera równoważy się z bardziej zrelaksowaną kulturą surfingu, która ma tutaj długą historię. Ten ciekawy kontrast stanowi istotną część tożsamości tej miejscowości. Pamiętajmy, że surfing jest tutaj nie tylko popularną aktywnością, ale również ma w tym miejscu głębokie korzenie. Chociaż tego nie udowodniono, mówi się, że surfowanie rozpoczęło się w Europie w 1957 roku, właśnie na plaży Biarritz,  a dokładnie na Plage de la Cõte des Basques. Zamożni plażowi widzowie, zwłaszcza europejska i rosyjska szlachta, przyjeżdżała tutaj jeszcze przed rozpoczęciem sceny surfingowej. W połowie XIX wieku, żona Napoleona III, cesarzowa Eugenia de Montijo, odkryła tę miejscowość i zakochała się w jej 6 kilometrowych piaszczystych plażach, klifach i leczniczych wodach morskich. Zbudowała swoją letnią rezydencją pałacową obok morza, która nazwała Hotel du Palais.

To właśnie Biarritz rozpoczął swoją transformację. Z wielorybniczego miasta, zlokalizowanego wokół Portu Vieux, czyli Starego Portu, stało się modnym miejscem ze spa i na wakacje oraz idealnym miejscem na surfing.

Dodaj komentarz
Współpraca