Brugia Belgia

 

Brugia zabytki i zwiedzanie - mini przewodnik

 

Brugia zachęca turystów flamandzkimi arcydziełami sztuki i architektury, brukowanymi alejkami, wspaniałymi sklepami czekoladowymi na każdym rogu i oczywiście piwem. Rynek (Grote Markt) jest sercem średniowiecznej Brugii. W centrum znajduje się pomnik upamiętniający bitwę pod Golden Spurs w 1302 roku. W południowej części placu znajdują się średniowieczne domy. Ich dachy dosłownie wyglądają jak schody do chmur, a kolory są ciepłe i urocze.

 

Brugia zabytki

Z kolei w zachodniej części znajduje się Sąd Okręgowy. Wybudowany w stylu neogotyckim odzwierciedla inspirujące zmiany, które miały miejsce w architekturze w Brugii w XIX wieku. Natomiast w północnej części znajduje się Wieża Dzwonnica (Belfart). Została ona zbudowana w 1220 roku, niektóre elementy pochodzą też z 1240. Była trzykrotnie rekonstruowana po pożarach w 1280, 1491 i 1781 roku.

  

Ostatnim akcentem na który należy zwrócić uwagę jest dodany w 1821 roku kamienny parapet. Liczy 83 metrów, po wspięciu się na 366 stopni możemy zobaczyć całe miasto. Poświęć też trochę czasu na zajrzenie do sklepu z pamiątkami. Od strony wschodniej placu znajdują się zaś różne hotele z restauracjami na parterze, które oferują belgijskie przysmaki. Dom Gruuthuse i muzeum mieści się w dawnym dworze, należącym kiedyś do jednej z najbogatszych rodzin w Brugii, Gruuthuse. „Gruut” w staroflamandzkim języku oznacza jęczmień lub pszenicę i dlatego Gruuthuse miało monopol na rynku warzenia piwa. W domu znajduje się nadal wiele zabytków z XIII wieku. Z kolei Szpital św. Jana (Hospitaalmuseum) został zbudowany w 1188 roku jako szpital dla pielgrzymów i przechodniów potrzebujących pomocy lekarskiej i religijnej przed ich śmiercią. Zakonnice i mnisi prowadzi ją od IX do XIX wieku, kiedy szpital właściwie był budowany. Na szczęście stary szpital nadal pozostaje otwarty dla zwiedzających, zaś w nowym skrzydle znajdują się dzieła flamandzkich artystów. Będąc w

 

Brugii warto również zobaczyć Dom Św. Jana (wybudowany w 1770 roku) i Młyn Koelewei (wybudowany w 1765 roku) (Sint-Janshuismolen i Koeleweimolen) to tylko dwa z czterech wiatraków znajdujących się wzdłuż parku i rzeki, która otacza miasto i jest to około 12-15 minut spacerem od dowolnego punktu w centrum Brugii.  Dom Świętego Jana i Młyn znajdują się na wzgórzu, który oferuje piękny widok na panoramę miasta.

Brugia przewodnik

 

Zapraszamy na spacer wzdłuż rzeki.

 

Brugia zabytki :
 

 • Stare Miasto
  • Belfort en Hallen - dzwonnica skąd można podziwiać panoramę miasta
  • Provinciaal Hof - bardzo ładna neogotycka budowla
  • Stadhuis - piękny ratusz
 • Rzeźbę Michała Anioła "Dama z Dzieciątkim" w kościele Onze-Lieve-Vrouwekerk
 • Memlingmuseum - średniowieczny szpital

 

brugia atrakcje 

Wspaniałą pamiątką z wakacji zagranicznych, wyjazdu turystycznego czy też wycieczki objazdowej jest ... fotoksiążka.  Albumy fotograficzne w nowoczesnej postaci jakimi są fotoksiążki są bardziej atrakcyjne dla oglądających niż  typowe albumy ze zdjęciami a dodatkowo stanowią wspaniałą pamiątkę na przyszłość. 

 

fotoksiążka najtaniej

 

 

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Brugia, Brugia przewodnik, Brugia zabytki, Brugia zwiedzanie, Brugia Belgia

 

Brugia zwiedzanie

 

Brugia zabytki

Dodaj komentarz
 • Przydatne linki

  Kontakt

   

   

 • Polecamy w witrynie
 • Brugia Mapa
 • Wynajem autokarów w Warszawie

  firma Europe-Tour

  tel. (22) 622-04-24

   

  • Ewa Jasło

   Byłam w wielu skansenach, ale ten jest chyba najlepszy. Polecam każdemu, ale trzeba zarezerwować sobie więcej czasu. Wiele atrakcji dla dzieci. Polecam!

  • violetta

   Heidelberg urzekł mnie swym urokiem od pierwszych chwil, które w nim spędziłam. Wrócę tu jeszcze nie raz.

  • Ewa, Warszawa

   Beaune jest piękne w swej spokojnej (zwłaszcza po Paryżu) pozaczasowości. Wymienione powyżej zabytki zasługują na uwagę, ale mnie zaintrygował całkiem współczesny szlak uliczek z wtopionymi w chodniki tablicami, upamiętniającymi wielkie postacie filmu.

Współpraca