Canacei

 

Canacei (1460 m) jest wspaniałym ośrodkiem turystycznym zlokalizowanym w Dolomitach. Wraz z małymi okolicznymi wsiami Gries, Alba i Penia jest znany przede wszystkim ze swojej pozycji strategicznej. Canacei znajduje się wśród najważniejszych grup Dolomitów i oferuje gościom możliwość spędzenia wspaniałych dni w największym i najbardziej niezwykłym ośrodków narciarskich w Dolomitów. Turyści mogą tutaj pojeździć na nartach po najlepszych stokach narciarskich w Europie.

Można też zwiedzić regiony graniczące z Canacei, czyli Południowy Tyrol i Veneto.

Belvedere, Ciampac i Marmolada „Królowa Dolomitów” gwarantują ogromną liczbę wyciągów narciarskich, ścieżek i tras wspinaczkowych, aby w pełni zaspokoić turystów, którzy na koniec dnia mogą zrelaksować się w jednym z wielu wspaniałych centrów odnowy biologicznej, a także poznać smak nocnego życia w lokalnych pubach i barach.

Trasy biegowe i stoki narciarskie, park śnieżny, stadion zimowy, parki rowerowe, basen, spacery, niekończące się sporty i zabawa są odpowiedzią na potrzeby miłośników gór, które sprawiają, że Canacei są prawdziwym punktem odniesienia dla turystów z całego świata. Innymi wydarzeniami międzynarodowymi, które przynoszą radość miłośnikom gór i biegania na dużych wysokościach są Sellaronda Skimarathon i Dolomity SkyRace. Latem miasto jest wypełnione specjalną atmosferą, dzięki niektórym wydarzeniom, takim jak “Te anter i tobié” i “Gran Festa da d’Istà”, które ożywiają wiejskie życie z muzyką, tańcem, lokalnymi potrawami i tradycyjnymi strojami.

 

Dodaj komentarz
Współpraca