Cinque Terre - co zwiedzić we włoskim Parku Narodowym?

 

Cinque Terre to włoski park narodowy, który wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kraina Pięciu Ziem swoją nazwę zawdzięcza pięciu malowniczym miasteczkom. Dowiedz się, co warto zobaczyć w każdym z nich.

  1. Manarola
  2. Riomaggiore
  3. Vernazza
  4. Monterosso
  5. Corniglia


 
Na zwiedzenie Cinque Terre można przeznaczyć wyłącznie jeden dzień, jednak równie dobrze można przenocować na terenie parku i pokonywać odległości między miasteczkami na piechotę. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na szybką wycieczkę, czy też zechcesz dokładnie poznać wszystkie zakątki parku narodowego, poznaj atrakcje w pięciu miastach Cinque Terre.

 

Manarola

 
W małym miasteczku na uwagę zasługuje przede wszystkim wyjątkowa zabudowa mieszkalna. Pastelowe domki położone przy stromym wybrzeżu tworzą niezwykłą scenerię. Ciekawym miejscem jest port, z którego prowadzi droga na wzgórze, będące doskonałym punktem obserwacyjnym. Podczas pobytu w miasteczku warto przejść się główną ulicą, przy której mieszczą się sklepiki z pamiątkami i lokalnymi produktami.

 
Riomaggiore

 
Miasteczko jest wysunięte na wschód, jednak na uwagę zasługuje w nim przede wszystkim malowniczy zachód słońca. Jest to jeden z najpiękniejszych zachodów, jaki można zobaczyć w całych Włoszech. Dla miłośników historii sporą atrakcją jest Castello di Riomaggiore, czyli zamek z XII wieku. O poranku w porcie można natomiast zobaczyć licznych rybaków wypływających na połów.

 
Vernazza

 
W miasteczku warto zobaczyć Kościół Św. Małgorzaty, a także wejść na wzgórze, z którego rozpościera się panorama miasta. Z góry można dokładnie przyjrzeć się zabudowaniom mieszkalnym, portowi oraz morzu. Dobrym pomysłem jest również rejs małą łódką lub promem.

 
Monterosso

 
Miasteczko jest znane dzięki pięknym plażom. Na najsłynniejszej z nich co roku rozstawia się pomarańczowo-granatowe parasole, pod którymi wypoczywają turyści. Plaże i miasteczko można podziwiać z kilku szczytów, do których dotrze się szlakami widokowymi. Monterosso słynie z plaż, jednak ciekawym miejscem jest również klasztor kapucynów z XVII w.

 
Corniglia


W niewielkim miasteczku na uwagę zasługują kościół San Pietro z 1334 roku oraz dom wieżowy. Podczas wycieczki warto wybrać się na placyk LargoTerraggio, gdzie można spróbować regionalnych win.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Cinque Terre, zapoznaj się z informacjami na https://tasteandtravel.pl/2018/05/01/cinque-terre-zwiedzanie-5-wloskich-miasteczek-ktore-pokochasz-pierwszego-wejrzenia/ . Dowiesz się, jak dojechać do Parku Narodowego, gdzie przenocować i zjeść smaczny posiłek.

 

  • atrakcje cinque terre
Dodaj komentarz