Dania

 

Zamek Kronborg jest zdecydowanie jednym z najlepszych miejsc w całej Danii. Ten imponujący zamek był rzeczywistą inspiracją dla „Helsingor” w Hamlecie Szekspira i pozostaje od lat popularną atrakcją w Danii. W języku duńskim, zamek nazywany jest Kronborg Slot. Zamek Kronborg znajduje się na najbardziej wysuniętej na północ duńskiej wyspie, Zelandia.

 

Zamek jest częścią wycieczki Zamek Hamleta z Kopenhagi i Północnych Zelandzkich Zamków. Most  Øresund jest jednym z miejsc, których nie możesz przegapić w Danii. Ten 10-milowy malowniczy most łączy Szwecję i Dania i codziennie przejeżdża przez niego ponad 60 tysięcy osób pociągiem lub samochodem. Osoby jadące przez most Øresund muszą zapłacić stosowną opłatę na stacji poboru po szwedzkiej stronie.

 

Oryginalny Legoland w Billund jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc w Danii turystów. Co ciekawe, prawie wszystko jest tutaj wykonane z klocków Lego. Jest to oryginalny park rozrywki Legoland, otwarty w 1968 roku i co roku odwiedza go rzesze turystów z całego świata. Oferuje niezliczone atrakcje i zabawy dla turystów z każdej grupy wiekowej, wraz z aktywności  wewnętrzne, wystawy i pełne emocji nowe przejadżki. Legoland w Billund znajduje się w samym centrum Danii, 150 mil na zachód od Kopenhagi. Miasto Aarchus jest historycznym Starym Miastem i bez wątpienia jednym z najlepszym miejsc w Danii. Znajdują się tu piękne stare domy, małe sklepy i jedzenie i napoje w ofercie, a także wiele innych ciekawych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Od stycznia do marca na Starym Mieście oferowane są zniżki do 50%, a dzieci do 18 lat mają zawsze bezpłatny dostęp.

 

dania co warto zobaczyć

 

Z kolei Bornholm to duńska wyspa na Bałtyku, położona na wschód od Danii i na południe od Szwecji. Nosi przydomek „Perła Bałtyku”. Oferuje wspaniałe plaże, wiele ścieżek rowerowych i architekturę z XVIII wieku. Pamiętaj też, że nie potrzebujesz samochodu na Bornholmie – autobusy, rowery i duńskie taksówki są tutaj wszędzie. Aby dostać się na Bornholm, możesz lecieć na lotnisko Rønne-Bornholm lub sprawdzić połączenia promowe.

  • atrakcje turystyczne kopenhagi

    Kopenhaga

    Kopenhaga jest największym miastem w Danii i całej Skandynawii. Była centrum kultury, biznesu i nauki już od początku XV wieku.

Współpraca