Dania

 

Zamek Kronborg jest zdecydowanie jednym z najlepszych miejsc w całej Danii. Ten imponujący zamek był rzeczywistą inspiracją dla „Helsingor” w Hamlecie Szekspira i pozostaje od lat popularną atrakcją w Danii. W języku duńskim, zamek nazywany jest Kronborg Slot. Zamek Kronborg znajduje się na najbardziej wysuniętej na północ duńskiej wyspie, Zelandia.

 

Zamek jest częścią wycieczki Zamek Hamleta z Kopenhagi i Północnych Zelandzkich Zamków. Most  Øresund jest jednym z miejsc, których nie możesz przegapić w Danii. Ten 10-milowy malowniczy most łączy Szwecję i Dania i codziennie przejeżdża przez niego ponad 60 tysięcy osób pociągiem lub samochodem. Osoby jadące przez most Øresund muszą zapłacić stosowną opłatę na stacji poboru po szwedzkiej stronie. Gdy wieją silne wiatry mocno odczuwa się ich podmuchy oddziałujące na tor jazdy samochodu. Jadąc mostem widok raczej wątpliwy i mało atrakcyjny. Atrakcji widokowej nie stanowi !

 

Nie tylko Kopenhaga jest warta zobaczenia w Danii. To większy Amsterdam o wyjątkowym uroku, malowniczych uliczkach, wspaniałej tolerancyjnej i swobodnej atmosferze, przyjaznych ludziach. W Danii warto również zobaczyć:

  • skansen kilka wieków życia miast w Aarchus
  • galerię sztuki współczesnej w Aarchus
  • murale w

 

 

Oryginalny Legoland w Billund jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc w Danii turystów. Co ciekawe, prawie wszystko jest tutaj wykonane z klocków Lego. Jest to oryginalny park rozrywki Legoland, otwarty w 1968 roku i co roku odwiedza go rzesze turystów z całego świata. Oferuje niezliczone atrakcje i zabawy dla turystów z każdej grupy wiekowej, wraz z aktywności  wewnętrzne, wystawy i pełne emocji nowe przejadżki. Legoland w Billund znajduje się w samym centrum Danii, 150 mil na zachód od Kopenhagi. Miasto Aarchus jest historycznym Starym Miastem i bez wątpienia jednym z najlepszym miejsc w Danii. Znajdują się tu piękne stare domy, małe sklepy i jedzenie i napoje w ofercie, a także wiele innych ciekawych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Od stycznia do marca na Starym Mieście oferowane są zniżki do 50%, a dzieci do 18 lat mają zawsze bezpłatny dostęp.

 

dania co warto zobaczyć

 

Z kolei Bornholm to duńska wyspa na Bałtyku, położona na wschód od Danii i na południe od Szwecji. Nosi przydomek „Perła Bałtyku”. Oferuje wspaniałe plaże, wiele ścieżek rowerowych i architekturę z XVIII wieku. Pamiętaj też, że nie potrzebujesz samochodu na Bornholmie – autobusy, rowery i duńskie taksówki są tutaj wszędzie. Aby dostać się na Bornholm, możesz lecieć na lotnisko Rønne-Bornholm lub sprawdzić połączenia promowe.

  • atrakcje turystyczne kopenhagi

    Kopenhaga

    Kopenhaga jest największym miastem w Danii i całej Skandynawii. Była centrum kultury, biznesu i nauki już od początku XV wieku.

Współpraca