Dlaczego te miejsce warto zobaczyć — ciekawe i mało znane miasta Europejskie

  • te miejsca warto zobaczyć

 

 

Nie lubisz podążać utartymi szlakami? Jeśli wolisz podróżować do miejsc, gdzie nie znajdziesz tłumów turystów, daj się zaskoczyć i wybierz jedno z nieco mniej znanych europejskich miast. Sprawdź nasze pomysły na wyjazd do Czech, Szwajcarii czy Francji — i odkryj prawdziwe turystyczne perełki!

 

 

 

Ubezpieczenie turystyczne to podstawa!

Zanim wybierzesz się w wymarzoną podróż, zadbaj o to, aby przebiegła ona bezpiecznie i komfortowo. Pomoże Ci w tym dobre ubezpieczenie turystyczne. Podejmując decyzję o jego wyborze, zwróć uwagę przede wszystkim na zakresy poszczególnych polis, nie na ich ceny — tanie ubezpieczenie może okazać się mało przydatne, gdy dojdzie do wypadku czy konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej.

Jednym z najważniejszych elementów ubezpieczenia turystycznego są tzw. koszty leczenia. Jeśli zdecydujesz się na polisę z szerszym zakresem (co zalecamy), obejmą nie tylko podstawowe świadczenia, lecz także ratownictwo, hospitalizację czy transport medyczny (dowiedz się więcej tutaj: https://kioskpolis.pl/jakie-ubezpieczenie-na-wyjazd-za-granice-kupic/). Chociaż na terenie Unii Europejskiej możesz korzystać z karty EKUZ, pamiętaj, że obejmuje ona tylko podstawowe świadczenia w publicznych placówkach ochrony zdrowia. Co więcej, zakres usług różnić się będzie w zależności od tego, w jakim państwie się akurat znajdujesz.

Ubezpieczenie turystyczne może objąć także m.in. NNW, czyli polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków, czy też OC w życiu prywatnym, które uchroni Cię przed konsekwencjami finansowymi spowodowania szkody osoby trzeciej.

 

miejsca mało znane w europie

 

Klimatyczne Karlove Vary

Chociaż chętnie odwiedzamy naszych zachodnich sąsiadów, najczęściej koncentrujemy się na takich miejscach jak czeska Praga czy pełne historycznych skarbów Brno. Tymczasem w zachodniej części kraju czeka na nas dobrze znane, choć nieco rzadziej odwiedzane uzdrowisko — Karlove Vary.

Piękne położenie, urokliwe budynki o secesyjnym charakterze, a w końcu gorące źródła oraz niepowtarzalna atmosfera uzdrowiska pozwalają przenieść się w czasie i poczuć jak zażywający relaksu kuracjusze. Nie daj się jednak zwieść pozorom — pomimo spokojnego charakteru miasta nie sposób się tu nudzić. Możesz zobaczyć wiele ciekawych zabytków m.in. prawosławną rosyjską cerkiew, Muzeum Becherovki (ten znany likier powstał właśnie w tym mieście), wieżę widokową czy słynną kolumnadę, otaczającą gorące źródła.

 

ciekawe miejsca w europie 

 

Odkryj tajemnice Alp: Gruyeres, Hallstatt i Annecy

Szwajcaria wciąż nie jest zbyt popularnym kierunkiem podróży — a szkoda, ponieważ ma wiele do zaoferowania. Jeśli cenisz sobie piękne krajobrazy, uroki niewielkich miejscowości i wyjątkowe doznania kulinarne, koniecznie odwiedź niewielkie alpejskie miasteczko Gruyeres. Spodoba się ono wielbicielom średniowiecznych klimatów — zobaczysz tu wspaniale położony zamek, otoczony murami obronnymi z XV wieku, a także pełną uroku kaplicę. Z zadbanych ogrodów i tarasów podziwiać można okoliczną przyrodę. Na turystów czeka też muzeum z pracami surrealisty H.R. Gigera oraz muzeum sera (bo właśnie z tych okolic pochodzi słynny ser Gruyere).

Innym wartym zobaczenia alpejskim miasteczkiem jest położone w Austrii Hallstatt — chociaż znane ze względu na niezwykłe widoki, wciąż pozostaje miejscem spokojnym i klimatycznym. Zwiedzisz tam wyjątkową kopalnię soli, popływasz łodzią po przepięknym górskim jeziorze czy podziwiać będziesz zabytkowy rynek i neogotycki kościół. Największe wrażenia zapewnia jednak spektakularne połączenie jeziora, górskich stoków oraz malowniczo położonych niewielkich domków.

Idylliczne połączenie gór oraz wody zagwarantuje Ci również francuskie miasteczko Annecy, położone nad przepięknym jeziorem, w którego tafli odbijają się Alpy. Nazywa się je często „alpejską Wenecją”, ze względu na urokliwe kanały, przecinające miasto w wielu miejscach. Oprócz niepowtarzalnego klimatu, czekają tam na Ciebie warte zobaczenia zabytki np. Pałac na Wyspie, pełne wąskich uliczek Stare Miasto czy średniowieczny zamek.

 

 

Dodaj komentarz