Wietnam - czy warto tam jechać?

 

W dalekiej Azji, oddalony o wiele setek kilometrów od Polski, leży Wietnam. To egzotyczny kierunek turystyczny, z którego korzysta niewielu polskich turystów. Barierą jest cena wycieczki, ale jeśli tylko dobrze poszukamy, znajdziemy ciekawe oferty na wyjazdy do Wietnamu. Pytanie tylko, czy warto się tam wybrać?

 

Zupełnie inny świat

Jeśli ktoś miał okazję zakosztować azjatyckich kierunków - był w Japonii, w Chinach, Tajlandii czy w Indiach lub Kambodży, zrozumie, dlaczego warto pojechać do Wietnamu. Przylot do Hanoi w Wietnamie dla Europejczyków zwykle jest szokiem, ale wytrawni podróżnicy nie zobaczą nic szczególnego w ciasnych uliczkach, tysiącach ludzi na ulicach, psach śpiących na każdym rogu ulicy, kolorowych kramach w centrum i barakach, w których toczy się życie rodzinne. Ciekawie swoje pierwsze wrażenia z pobytu w Wietnamie ujął turysta, który opisał je na stronie https://tripkiller.pl/.

Zauważalny jest wariacki ruch na ulicach, wszechobecne skutery i różnorodność street foodów - zjeść można w praktyce wszystko i wszędzie. Wietnam słynie z niepowtarzalnej kuchni, dlatego warto skosztować jej specjałów, np. zupę Pho. Jeśli zostaniemy w Hanoi czy w innym, większym mieście Wietnamu, pozbawimy się szansy zobaczyć, jak żyją Wietnamczycy na prowincji i jakie atrakcje turystyczne czekają tam na nas.

 

Przepiękne widoki

W centrum zatłoczonego Hanoi trudno mówić o podziwianiu przyrody w Wietnamie. Ale już wyruszając w rejs po zatoce Ha Long i dalej, na morze, rzeczywiście je znajdziemy. Można doświadczyć piękna przyrody podczas wyprawy kajakami wśród skał, czy też udać się na wyspę małp, skąd można podziwiać zatokę Ha Long - jedną z największych atrakcji turystycznych Wietnamu.

W Wietnamie normą jest zakładanie samych wiosek na wodzie. Ludzie żyją w nich z połowu ryb i owoców morza. Można je zobaczyć bezpośrednio z łódek, które obwożą turystów. Najlepszym miejscem do takich spływów jest Tràng An. Wietnam to także bezkresne pola ryżowe, które można podziwiać np. z Múa Caves.

Specyfikę Wietnamu można ocenić z Sajgonu, gdzie nic nie jest oczywiste dla Europejczyka. To miasto dynamiczne, choć dla przeciętnego turysty zupełnie niezorganizowane. Jeśli jednak pobędziemy w nim kilka dni, dostrzeżemy, że w tym „szaleństwie jest metoda”.

 

Czy warto pojechać do Wietnamu? Bez wątpienia. To kraj tak bardzo inny od europejskich państw, że będziemy cały czas zdziwieni, jak ludzie tu żyją. Wszelkie niewygody w dużych, wietnamskich miastach, wynagrodzą nam widoki na prowincji i nie tylko.

 

wycieczka do wietnamu

 

Dodaj komentarz