5 włoskich miejscowości które musi znać każdy narciarz

 

Włochy jak magnes przyciągają co roku tysiące miłośników zimowego szaleństwa. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wyjazd do Włoch jest gwarancją doskonałej pogody, pięknych widoków i ogromnego  wyboru ośrodków narciarskich oferujących trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Zobaczmy, gdzie szczególnie warto się wybrać i poznajmy 5 włoskich miejscowości, które powinien znać każdy narciarz.

 

Cortina d’Ampezzo – królowa włoskich Dolomitów

Cortina d’Ampezzo to najbardziej znany ośrodek narciarski w Dolomitach i najmodniejsza miejscowość narciarska we Włoszech. To właśnie tutaj co roku spotyka się arystokratyczna, polityczna i towarzyska śmietanka Europy, a nawet świata. Rejon ten upodobali sobie również filmowcy – to tutaj kręcono m.in. niektóre części filmów o Jamesie Bondzie.

Cortina d’Ampezzo to jednak nie tylko miejsce, w którym wypada być, jeśli chcemy pokazać się w znanym towarzystwie. To również rejon, w którym możemy skorzystać z niemal 120 km tras narciarskich położonych w 3 ośrodkach. Dzięki różnej skali trudności znajdą coś zarówno dzieci stawiające pierwsze kroki na nartach, jak i bardziej wymagający narciarze. Została również przygotowana szeroka oferta tras dla snowboardzistów, którzy mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanego Cortina SuperPark.

 

Val di Sole – dolina słońca

Zgodnie ze swoją nazwą, Val di Sole kusi narciarzy niezwykłymi warunkami pogodowymi. Ogromna ilość dni słonecznych, a jednocześnie śnieg, który leży tutaj niemal przez cały rok, sprawiają, że jest to jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich. Niemal 150 km tras narciarskich o rożnym stopniu trudności oraz 115 wyciągów pozwalają skorzystać z uroków zimowego szaleństwa wszystkim miłośnikom jazdy na nartach, nie tylko tym początkującym, ale i zaawansowanym.

 

Livigno

To stosunkowo młody kurort narciarski, bo rozwinął się dopiero 50 lat temu, gdy wybudowano tunel Munt La Schera. Rozwój był jednak błyskawiczny, bo miłośników zimowego szaleństwa przyciągnęły świetne warunki pogodowe (322 dni słoneczne w roku!) oraz specyficzny mikroklimat, zapewniający możliwość jeżdżenia na nartach od połowy grudnia do maja. To idealne miejsce nie tylko dla narciarzy, ale również snowboardzistów, bo znajdą oni tu 2 snowparki z licznymi atrakcjami oraz narciarzy biegowych, dla których przygotowano specjalne trasy biegowe. Dodatkowym magnesem przyciągającym do Livigno jest strefa wolnocłowa, w której można dokonać tanich zakupów.

 

Val di Fiemme

Wśród najbardziej znanych miejsc na narty we Włoszech nie może zabraknąć Val di Fiemme. Rejon ten jest zwany przedsionkiem Dolomitów, a na narciarzy czeka tutaj łącznie 115 km dobrze przygotowanych tras narciarskich. Sezon trwa od początku grudnia do połowy kwietnia, więc jest to świetne miejsce na narciarskie szaleństwo w pierwszych dniach wiosny, gdy dzień jest dłuższy i temperatury zdecydowanie wyższe.

 

Kronplatz

Ostatnią miejscowością, na którą chcemy zwrócić uwagę, jest Kronplatz. To rejon, w którym znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy narciarstwa zjazdowego, ale i biegowego. Niemal 200 km tras biegowych sprawia, że mają oni w czym wybierać. Narciarze zjazdowi skorzystają z kolei z szerokich tras o dużym nasłonecznieniu, dzięki czemu zjeżdżanie będzie prawdziwą przyjemnością.

Na narty we Włoszech wybierz się z biurem podróży https://www.primoris.pl/narty

 

  • miejscowości na narty w dolomitach
Dodaj komentarz