Włochy Dolomity

Masywne góry – prawdziwa perła Matki Natury – zapewnia zapierającą dech w piersiach scenerię do Latemarium – czyli krainy pełnej emocji i przygód, w Obereggen. Ze względu na jego ogromne znaczenie geologiczne i botaniczne, jak i piękny krajobraz – w otoczeniu nietypowych szlaków turystycznych – został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pamiętaj, że nowe szlaki tematyczne zaprowadzą Cię do starożytnych alpejskich lasów i zielonych łąk do zarządzanych alpejskich chat. Warto też pamiętać, że łatwy dostęp sprawia, że pobyt w Oberregen jest specjalnym naturalnym doświadczeniem dla całej rodziny. Natomiast na południowo-zachodnich podnóżach Dolomitów można znaleźć parki rozrywki, centrum nauki, pomniki przyrody i imponujący kanion, z jego wspaniałymi  geologicznymi skarbami i różnorodnymi krajobrazami. Poznaj historię tej ziemi w jednym z najpiękniejszych miejsc w Południowym Tyrolu.

 

Warto też udać się do muzeum Steinegg, w którym poznać fascynującą historię Tyrolu. Wśród licznych eksponatów możemy znaleźć sceny z lokalnych farm, znaczenie religii w życiu rolników, różne niemal zapomniane zawody i rzemiosła, bolesne wspomnienia z wojny i wiele innych. Możemy też zobaczyć stare domki, małe pokoje i obszary robocze, a także poznać proste życie mieszkańców z bliska. Z pewnością będziemy zafascynowani, jak przodkowie współczesnych Tyrolczyków łączyli się w specjalny sposób z otaczającą ich naturą. Muzeum pokazuje niezwykle precyzyjnie i szczegółowo wszystkie szczegóły życia w Południowym Tyrolu.

 

Warto też pamiętać, że Kaplica Zmartwychwstania jest niepowtarzalnym zabytkiem samym w sobie i przedstawia cenne rzeźby i inne święte skarby. Muzeum Steinegg Historii Lokalnej jest natomiast jednym z najpiękniejszych muzeów tego typu w Południowym Tyrolu. Muzeum możemy zwiedzić również z przewodnikiem. Kościół parafialny Deutschnofen jest pięknym dziełem architektury, w którym mieści się wybitny ołtarz główny w stylu neogotyckim. Kaplica Św. Cypriana jest małą, późno romańską kaplicą z półkolistą absydą, która powstała prawdopodobnie w tym samym czasie co Kościół Parafialny Św. Jerzego w Tiers, w XIII wieku. 

 

  • Canacei

    Canacei znajduje się wśród najważniejszych grup Dolomitów i oferuje gościom możliwość spędzenia wspaniałych dni w największym i najbardziej niezwykłym ośrodków narciarskich w Dolomitów. Turyści mogą tutaj pojeździć na nartach po najlepszych stokach narciarskich w Europie.

  • Campitello di Fassa

    Mała miejscowość w Dolomitach. Dobra baza wypadowa dla narciarzy i górskich turystów.

Współpraca