Wybierasz się na egzotyczne wakacje – sprawdź o czym należy pamiętać

  • egzotyczne wakacje

 

Ceny zagranicznych wojaży – czy zawsze drogie wczasy?

 

Wakacje w Brazylii, a dokładnie w Rio De Janeiro, będą kosztować w granicach 5 tys. Złotych. To sporo, ale wrażenia będą niezapomniane. Szczególnie, jeśli trafisz na bajeczny i kolorowy okres karnawału. W podobnej cenie będzie Meksyk, gdzie skosztujesz wyśmienitych potraw. Zdecydowanie większą kwotę musisz przeznaczyć na Urugwaj, Boliwię czy Gwatemalę z tym, że są to imprezy trwające nie mniej niż 16 dni i są to przede wszystkim wycieczki objazdowe.

Swoim pięknem zachwyci Cię także Mauritius, Wyspy Zielonego Przylądka ,Tanzania oraz Kenia. Jeśli wybierzesz się w te rajskie miejsca zimą, wreszcie odpoczniesz od zimna i pochmurnego nieba. Pamiętaj, na każde wakacje wykup ubezpieczenie turystyczne. Koszty leczenia zagranicznego są bardzo wysokie, lepiej nie ryzykować: https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/

 

warianty na wyjątkowy urlop

 

Najczęściej odwiedzane miejsca

 

Kenia zachwyca swoją naturą, dzikie zwierzęta są niemalże na wyciągnięcie ręki, a do tego plaże z palmami i cudowny błękit nieba. Na pewno dodatkową atrakcja będzie rajd po sawannie. Może spotka Cię ten zaszczyt i poznasz ludność z plemienia Masai. To właśnie w styczniu, lutym i marcu jest doskonały czas na wyjazd do Kenii.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda raj to Mauritius będzie strzałem w dziesiątkę. Obcowanie z naturą daje wiele radości, zwłaszcza jeśli na własne oczy zobaczysz pływające w oceanie delfiny. W parkach przyrody możesz obserwować gigantycznych rozmiarów żółwie oraz krokodyle. Ciekawostką jest to, że ceny chleba, wędlin owoców i warzyw w marketach są takie same, jak w Polsce albo i niższe.

Malediwy, zjawiskowe miejsce, które bez wątpienia każdemu od razu kojarzy się z domkami na balach w wodzie, i tak właśnie tam jest. Można odwiedzić różne wyspy poruszając się motorówką lub promem. To tutaj właśnie odnajdziesz najpiękniejsze rafy koralowe na świecie.

 

ceny zagranicznych wojaży

 

Zadbaj o zdrowie – jakie szczepienia w egzotykę

 

Priorytetem powinno być wykonanie wszystkich obowiązkowych szczepień przed wyjazdem. Sprawdź na jak długo przed podróżą musisz je wykonać. Wyruszając do Boliwii, Kenii, Brazylii potrzebne Ci będzie świadectwo szczepień przeciw żółtej febrze. W krajach afrykańskich występuje całoroczne zagrożenie malarią. Niestety nie ma jeszcze leku na malarię, ale można jej zapobiec, przyjmując leki przeciw malaryczne. Koniecznie pamiętaj, żeby zabrać ze sobą środki do ochrony przed komarami, to właśnie one przenoszą tę groźną chorobę. Aby jednak uniknąć niepotrzebnych kosztów podstawą jest wykupienie międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Jak widać egzotyczne wakacje to wypoczynek, ale również nie lada wyzwanie. Odwiedź biuro podróży już dziś, odpowiednio wcześnie zaplanowane wakacje przyniosą Ci dużo radości. Marzenia się spełniają trzeba im tylko trochę pomóc w realizacji.

 

Dodaj komentarz