salvador dali theatre museum 

Figueres Francja

 

Figueres Salvador Dali

 

O popularności Dali może świadczyć to, że Muzeum Teatralne, nazwane na jego cześć, znajdujące się w środku Figueres, 35 km na północny zachód od Girona, jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem w Hiszpanii, zaraz po madryckim Prado i Muzeum Guggenheima w Bilbao. Oczywiście w Figueres znajduje się jeszcze więcej atrakcji, ale Muzeum Teatralne Dali powinniśmy zobaczyć w pierwszej kolejności. Dali sam zaprojektował i otworzył w 1974 roku w swoim rodzinnym mieście Teatro Museum Dali. To swoisty hołd surrealizmu. To cudownie dziwaczne i bezczelne muzeum interaktywne jest wszystkim tym, czego możemy spodziewać się od najsłynniejszego na świecie surrealisty.

Po zwiedzeniu muzeum możesz również przespacerować się po Figures. To bowiem przyjemna stolica regionu Alt Empordà. W centrum miasta znajduje się La Rambla de Figures, czyli pełna wdzięku, liściasta ulica dla pieszych, która wyłożona jest nowoczesnymi domami i kawiarniami. Natomiast w Museum de'l Emporda możemy zobaczyć lokalne znaleziska archeologiczne. W okolicach Castell de Sant Ferran jest masywna fortyfikacja na rozległym terenie. Stało się znane na całym świecie, dzięki Instagramowi. Możemy tutaj również zobaczyć Katalońskie Muzeum Zabawek i Muzeum Techniki.  

Muzeum otwarte od 10:30 do 18:00.

ostatnie wejścia 17:15

Cena biletu 14€ (2016 r)

Aby nie stać w długiej kolejce polecamy zakup biletów online: https://www.salvador-dali.org/serveis/en_entrades/?servei=IIN

 

Dodaj komentarz
Współpraca