Bretania i Normandia przewodnik atrakcje zwiedzanie

 

Bretania i Normandia - zabytki i ciekawostki

 

»  Atrakcyjne miejsca w Normandii i Bretanii

 

Na kolejnych podstronach przedstawimy kilka atrakcyjnych turystycznych miejsc w Bretanii i Normandii. Są różnorodne więc nie ma nudy w tym regionie. 

Normandia FrancjaZ jednej strony opactwo Mont St.-Michel z wielkimi pływami wodnymi w tej okolicy, a z drugiej strome białe klify Etretat.

Normandia kojarzona jest także z krwawymi bitwami w czasie II Wojny Światowej. Dla osób zainteresowanych jest tu wiele miejsc poświęconych tym wydarzeniom. 

 

Bretania Francja Bretania Normandia Francja

 

 

 

 

 

 

Ciekawostki

 

 • Normandia słynie z: hodowli koni wyścigowych, likierów jabłkowych, wódki calvados z jabłek, sera camembert (w Domfront znajduje się największa fabryka serów)
   
 • Bretania słynie niesamowitej wydajności w produkcji rolnej, cienkich naleśników crêperies, młodego i jeszcze fermentującego wina jabłkowego cidre, starsze kobiety noszą szpiczaste koronkowe czepki coiffes

 

 Na wschód od Normandii (Pikardia) warto uwzględnić w planach turystycznych:

>> Amiens - wspaniała i piękna gotycka katedra

>> Arras - 2 wspaniałe place z XVII wiecznymi kamieniczkami

 

 

zabytki w normandii

 

Zdjęcia z wyjazdu zagranicznego to wspaniała pamiątka szczególnie gdy są oglądane po jakimś czasie. Zdjęcia zamieszczone w fotoksiążce nabierają dodatkowej atrakcyjności. Fotoksiążkę bez problemu możesz zaprojektować i zamówić w specjalnym darmowym programie do fotoksiążek  https://www.szablony.in/fotoksiazka-ze-zdjec-rodzinnych/. Spróbuj aby się przekonać.

 

zabytki w bretanii

 

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Normandia, Bretania, Normandia Francja, Normandia zabytki, Bretania Francja

 

 

Aby trafić ponownie na tą stronę wpisz w wyszukiwarce:

 • normandia zabytki
 • normandia przewodnik
 • normandia mapa
 • bretania mapa

 

Normandia

 

Bretania

 

Atrakcyjne miejsca w Normandii i Bretanii

 

 • Arras

  Arras jest idealnym miejscem przystankowym do odpoczynku i pospacerowania w trakcie jazdy tranzytem w kierunku centrum Francji

 • Cancale

  Cancale - Francja - NormandiaWioska rybacka słynąca z hodowli ostryg. Na końcu miejscowości znajduje się małe targowisko - oferuje owoce morza a głównie ostrygi.

 • Dinan

  Dinan - Bretania - średniowieczne miasteczkoDinan bez wątpienia warto odwiedzić. Zachwyca średniowiecznymi uliczkami i zaułkami.

 • bretania zabytki

  Etretat

  Normandia i Bretania - podróże, wycieczki, przewodnik, wakacje, zdjęcia, zabytki, mapa

  W okolicach Etretat warto zobaczyć wysokie,  groźne, a zarazem piękne klify Normandii.

 • Fecamp

  Normandia i Bretania - podróże, wycieczki, przewodnik, wakacje, zdjęcia, zabytki, mapaW Fecamp  w Pałacu Benedyktynów można zobaczyć, jak przed wiekami mnisi produkowali leczniczy eliksir ziołowy na trawienie - znany dziś na całym świecie likier Benedyktynka

   

   

 • Honfleur atrakcje

  Honfleur

  Normandia i Bretania - podróże, wycieczki, przewodnik, wakacje, zdjęcia, zabytki, mapa Jeśli szukasz malarskich plenerów to Honfleur jest do tego idealne. Piękne i nastrojowe.

 • Mont Saint Michel

  Normandia Francja Wyspa i klasztor Mont St.-Michel - średniowieczny charakter, nastrojowe uliczki, ale także tłumy turystów.

 • Rennes

  Normandia i Bretania - podróże, wycieczki, przewodnik, wakacje, zdjęcia, zabytki, mapa

   Malownicza Starówka z ocalałymi z wielkiego pożaru średniowiecznymi domami o konstrukcji szkieletowej. Warto pospacerować uliczkami i wstąpić do jednej z wielu kafejek

 • Saint Malo

  Saint Malo Francja - zwiedzanie, przewodnik

   Ufortyfikowane w XVII wieku miasto piratów, otoczone pięknymi piaszczystymi plażami

Dodaj komentarz
Współpraca