Francja

 

Francja wycieczki 2017

Francja to chyba najbardziej turystycznie atrakcyjny kraj w Europie. Zapewne wiele osób będzie miało inne zdanie ale Francja jest bardzo zróżnicowana, posiada dużą ilość zabytków, dzieł sztuki, atrakcyjnych miejsc itd. Francja zabytkiWarto przejrzeć przewodniki a szczególnie naszą stronę internetową.

 

Lista najbardziej atrakcyjnych miejsc Francji:
 

Który kraj
 1. Paryż - według większości polskich turystów jest najbardziej atrakcyjnym miastem Europy
   
 2. Colmar - bardzo ładne miasto z domami z muru pruskiego
   
 3. Mont Saint Michel - wyspa i klasztor
   
 4. Sarlat-la-Caneda - bardzo ładne średniowieczno-renesansowe miasto
   
 5. Dolina Loary a w niej dwa najładniejsze zamki Chambord i Chenonceau
   
 6. Honfleur - malownicze miasto malarzy
   
 7. Opactwo Fontevraud
   
 8. La Roque Gageac - urocze średniowieczne miasteczko
   
 9. Arles - bardzo ładne świetliste i impresjonistyczne miasto Prowansji
   
 10. Etretat - piękne klify Normandii

 

>>  Przydatne informacje

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Francja, Francja zabytki, Francja zwiedzanie

 

Francja zabytki

 

Francja zwiedzanie

 • Francja

  Paryż

  francja wycieczki Wizytówką Paryża jest  wieża Eiffla. Największe wrażenie robi wieczorem, kiedy jest rzęsiście oświetlona. Wieża jest tylko jedną z wielu atrakcji turystycznych tego miasta.

 • Francja » Akwitania

  zabytki francjiJeden z najładniejszych regionów we Francji. Malowniczo wijące się rzeki, niezbyt wysokie góry, urocze miasteczka o średniowiecznym klimacie, dużo zieleni, sporo zamków malowniczo położonych.

 • Francja » Alpy

  Francja zwiedzanie

  To tutaj znajduje się najwyższy europejski szczyt Mont Blanc, u stóp którego położony jest znany kurort Chamonix. Latem otwartych jest wiele szlaków pieszych, na które można również dostać się kolejkami górskimi. Przy dobrej widoczności widoki są niezapomniane…

 • Francja » Alzacja

  Francja zabytki Bardzo malowniczy region Francji. Kolorowe domy z muru pruskiego przyozdobione kwiatami. Delikatne wina alzackie.

 • Francja » Burgundia

  Francja ciekawostki  W Burgundii w planach turystycznych oprócz kosztowania czerwonego wina warto zaplanować zwiedzanie Beaune.

 • Francja » Centralna

  Francja atrakcje

  Zielone zbocza pełne są uprawianych tu winorośli. Z winogron tych powstaje prawdziwy szampan. A w gotyckiej katedrze w Reims koronowano większość królów francuskich.

 • Francja » Dolina Loary

  Francja zabytki Dolina Loary to przede wszystkim zamki. Zamki te sprowadzają tysiące wycieczek i turystów, którzy się nimi zachwycają. Zamków i pałaców jest tu wiele, więc podczas jednego pobytu raczej nie uda się ich wszystkich zobaczyć.

 • Francja » Langwedocja-Roussillon

  Francja atrakcje

  W głębi regionu znajdują się góry z twierdzami katarów i Narodowy Park Sewenów, na wybrzeżu piaszczyste plaże, do zobaczenia średniowieczne Carcassonne, rzymski amfiteatr w Nimmes, akwedukt Pont du Gard sprzed 2000 lat czy niezwykły most w Milau.

 • Francja » Midi Pyrenees

  zabytki we francjiPireneje oferują turystom wspaniały krajobraz wysokich gór, zielonych dolin, emocjonujących wąwozów, dziewiczych jezior i gwałtownych wodospadów

 • Francja » Prowansja

  Francja zabytkiKojarzy się ze słońcem, zapachem lawendy i ziół, polami pełnymi słoneczników, uroczymi miasteczkami i twórczością van Gogha.  I tak tam jest…

 • Francja » Normandia i Bretania

  Francja atrakcjePrzepiękne piaszczyste plaże, wysokie białe klify opadające do morza, wiele dobrze zachowanych średniowiecznych miast i miasteczek, z mnóstwem szachulcowych domów, brukowanych uliczek i zaułków

 • Francja » Owernia

  atrakcje we francjiOwernia jest największym obszarem wulkanicznym w Europie. Są to uśpione wulkany, ale nie wymarłe.

 • Francja

  Francja » Korsyka

  Francja zabytkiKorsyka łączy w sobie wspaniałe widoki, urocze wioski, piękne klify i wiele atrakcji do zobaczenia

Współpraca