Garmisch-Partenkirchen

 Garmisch Partenkirchen

„Poznaj swoją prawdziwą naturę” - to motto obejmuje atrakcje turystyczne oferowane przez cały rok w znanym miejscu wypoczynkowym Garmisch-Partenkirchen, usytuowanym jedną godzinę drogi na południe od Monachium. Możemy tutaj podziwiać piękny widok na góry. Najbardziej znane miasto w Alpach Bawarskich oferuje szeroką gamę unikalnych doświadczeń. U podnóża góry Zugspitze natura jest wspaniała i potężna.

 

W Garmisch-Partenkirchen możemy podziwiać niesamowite góry, doliny, wody i niebo.

 

Ponadto możemy tutaj zobaczyć wyjątkowe, imponujące historyczne fasady i pięknie malowane domy. Uroczy mieszkańcy nadają miastu wyjątkową, otwartą atmosferę. W Garmisch-Partenkirchen możesz podziwiać prostotę, piękno i dziewiczą przyrodę. Przez ponad pół wieku „Heimatwochen” (lokalne tygodnie) w lipcu i sierpniu były jednymi z najważniejszych wydarzeń w roku. Dziś też możemy uczestniczyć w tradycyjnych procesjach, podziwiać "Schuhplattler" (tradycyjny bawarski taniec ludowy), "Goaßlschnalzer" (whipcrackers) i kamienne podnośniki.

I, oczywiście możemy podziwiać wspaniałe uroczystości i tradycyjne tańce. Poczuj wspaniałą atmosferę i miej dobre samopoczucie! W pięknie urządzonych salach piwa możesz doświadczyć autentycznej tradycji: stroje, pieśni i tańce. Możemy tutaj spróbować tradycyjnego piwa i przekąsek. Słynny kompozytor Richard Strauss urodził się w Monachium, ale mieszkał w jego ukochanej Garmisch od ponad 40 lat. Na pamiątkę jego urodzin odbył się specjalny festiwal w czerwcu 2014 roku, ale co roku w czerwcu organizowany jest tygodniowy festiwal specjalnym programem.

Garmisch Partenkirchen Partnachklamm

Ponadto w Garmisch-Partenkirchen znajdziesz wspaniałe Partnachklamm. Uznany za pomnik przyrody w 1912 roku, wąwóz zauroczy Cię swoimi wodospadami, wodnym kaskadami i spokojnymi zbiornikami wodnymi. Partnach Rzeka, wspaniały górski potok, odciął wysoką na 262 stóp, głęboką szczelinę w czystej skale, tworząc jeden z najpiękniejszych wąwozów w regionie alpejskim.

 

W 2012 roku wąwóz obchodził swoje 100-lecie.

 

Garmisch Partenkirchen Alpspitze 

Możemy też tu podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. U podstawy szczytu Alpspitze szczyt znajduje się platforma widokowa licząca 13 metrów (42 stóp). Możemy tutaj zobaczyć niezrównane wyjątkowe widoki na szczyt Zugspitze oraz wąwóz Höllental. Do najważniejszych wydarzeń regionalnych i atrakcji możemy zaliczyć: Zugspitze (najwyższy szczyt Niemiec), wąwóz, luksusowe uzdrowisko oraz nowoczesną skocznię narciarską.

 

 

 

  • Garmisch Partenkirchen
  • Garmisch Partenkirchen Germany
  • gapa skocznia
  • Garmisch Partenkirchen szlaki
  • skocznia w gapa
  • Garmisch Partenkirchen atrakcje
  • Germany Garmisch Partenkirchen
  • Garmisch Partenkirchen mapa
Dodaj komentarz
Współpraca