Gdzie warto wyjechać na weekend zimą?

 

Gdy ziemię przykrywa puszysta kołderka śniegu, wcale nie trzeba rezygnować z podróżowania. Zimową porą weekendowe wycieczki mogą być jeszcze lepsze, ponieważ widoki mogą zapierać dech w piersiach, ale, oczywiście, można wybrać się również w kierunku tych krajów, gdzie nie trzeba przejmować się mrozem.

 

Przy planowaniu zimowych wyjazdów na weekend możliwości są podobnie bardzo szerokie, jak w przypadku podróży w ciągu lata. Przede wszystkim trzeba będzie zastanowić się nad tym, gdzie podróż ma wieść – czy w miejsce, gdzie zima jest jeszcze piękniejsza, czy tam, gdzie można od niej odpocząć.

 

Jeżeli zależy ci na tym, aby spędzić zimę w Polsce, przede wszystkim warto wybrać się w góry, które o tej porze roku są niesamowite. Karpacz, Zakopane, Wisła, Świeradów Zdrój, Korbielów, Zwardoń, Ustrzyki Dolne to tylko kilka propozycji, ponieważ jest ich o wiele więcej. Również warto pomyśleć o wyjeździe nad morze – chociaż wydaje się, że zimą nie ma tam czego szukać, to jednak również o tej porze roku Bałtyk zachwyca swoim widokiem. To także propozycja dla osób lubiących spokój i ciszę.

 

Piękne widoki i atrakcje czekają też poza granicami Polski – Czechy i Słowacja, Niemcy, Norwegia, Francja czy Hiszpania również zapraszają podróżujących zimą. Można wtedy poświęcić czas na aktywny wypoczynek na stokach narciarskich czy też wybrać zwiedzanie. Nie można zapominać o tym, aby wykupić ubezpieczenie na wyjazd, zwłaszcza gdy planuje się go samodzielnie, ale również przyda się ono jako uzupełnienie polis oferowanych przez biura podróży. Nie zawsze ich ubezpieczenie na wyjazd pokrywa wszystkie sytuacje i opiewa na wysokie sumy.

 

Gdy jednak chcesz uciec od zimna, twój weekend może odbyć się w ciepłych krajach – warto wziąć pod uwagę Egipt, Azory, Maderę, a także bardziej egzotyczne, odległe kraje, na której jednak warto przeznaczyć więcej czasu niż tylko sam weekend.

 

Zatem zimą wcale nie trzeba spędzać weekendów w domu. Czeka wiele pięknych zakątków zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Wyprawy możesz zacząć planować już teraz!

  • ubezpieczenia na wyjazd zimowy