Goteborg

Göteborg jest naprawdę świetnym miejscem turystycznym.

 

Położony na zachodnim wybrzeżu Szwecji, miasto jest łatwo dostępne z dowolnego miejsca na świecie. Miasto posiada 2 międzynarodowe lotniska, które obsługują ponad 80 połączeń non-stop do ponad 50 miejsc. Warto pamiętać, że lotnisko znajduje się 20 minut od hali kongresowej i autobus na lotnisko zatrzymuje się tuż obok centrum kongresowego. Centrum kongresowe, hotele, restauracje, sklepy i miejsca rozrywki znajdują się w centrum miasta, można do nich się krótko przespacerować. Bogactwo kultury, rozrywki i atrakcji na świeżym powietrzu, a także wyjątkowe okolice miasta, bliskość morza i piękny archipelag gwarantują zupełne nowe doświadczenia turystyczne. Także najnowocześniejsze gałęzie przemysłu i liczne uczelnie znajdujące się w Göteborgu sprawiają, że miasto jest ciekawym miejscem spotkań.

Teatr, koncerty, wystawy i festiwale sprawiają, że miasto jest gwarne przez cały rok. Warto więc sprawdzić dokładnie harmonogram z kalendarzem wydarzeń, przy planowaniu swojej podróży do tego niezwykłego miasta.

Oba centra turystyczne Göteborgu znajdują się na Kungsportsplatsen i centrum handlowym Nordstan. Można tutaj kupić Kartę Miejską, pamiątki, książki, mapy i bilety na wycieczki. Ośrodki turystyczne podają też rzetelne informacje co dzieje się dokładnie w Göteborgu w czasie naszej wizyty i udzielają też fachowych rad na różnych imprezach.

 

Współpraca