Graz Austria atrakcje i zwiedzanie

 

Graz jest kulinarną i kulturalną stolicą Austrii. W mieście znajduje się mnóstwo muzeów, galerii i zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa. Graz jest mieszanką starej i nowej Austrii. Posiada jedno z najlepiej zachowanych Starych Miast w Europie. Oferuje wgląd w przeszłość. Znajduje się tu także cztery uczelnie. Jednocześnie Graz określa się jako europejską stolicę architektury i projektowania.

 

Graz oferuje piękną średniowieczną architekturę i budynki zaprojektowane w stylu włoskiego renesansu. Turysta przyjeżdżający do Graz powinien przede wszystkim zobaczyć Stare Miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa. Można tutaj podziwiać sztukaterię fasadową, tajne dziedzińce i wąskie uliczki. Biorąc pod uwagę galerie, muzea, kawiarnie, restauracje i sklepy, Stare

 

Graz jest tętniącym życiem centrum miasta. Z kolei Schlossberg (co dosłownie tłumaczy się – zamkowa góra) jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji Graz i oferuje przepiękne widoki na Stare Miasto. Clock Tower pochodzący z XIII wieku, pozostaje symbolem miasta. Z tarasu jednej z restauracji możemy podziwiać niezapomniany zachód słońca, popijając kieliszek lokalnego Sauvignon Blanc. Warto też poznać historię Styrii, odwiedzając zbrojownię. Możemy tutaj zobaczyć zabytkowe zbroje i broń. Zbrojownia powstała, by przechowywać gotową broń na wypadek obrony przed najeźdźcami z prowincji. Dziś można zanurzyć się w niezwykły klimat zbrojowni, tak jak było to wieki temu. Warto też po popołudniu odwiedził wspaniały barokowy pałac na zachodnim skraju miasta Graz. Pałac został zaprojektowany przez cesarskiego gubernatora Hansa Ulricha von Eggenberg. Pałac opiera się na symbolice astronomicznej wziętej z kalendarza gregoriańskiego. Znajdziemy tutaj 365 okien, 31 pokoi na każdym piętrze, 24 pokoje państwowe z 52 drzwiami i cztery narożne wieże, nawiązujące do wszystkich pór roku, tygodni, godzin i minut. Do innych atrakcji możemy z pewnością zaliczyć romantyczne ogrody i muzea. Warto też wybrać się na spacer po nowoczesnej części Grazu, by zobaczyć Kunsthaus Graz. Został zaprojektowany przez znakomitych architektów Petera Cooka i Colina Fournier.

 

Kunsthaus unosi się elegancko i tajemniczo nad rzeką Mur i oferuje wystawy międzynarodowe i sztukę współczesną. Spektakularny, biomorficzny kształt sprawia, że stał się niewątpliwą ikoną miasta.

 

 

Dodaj komentarz
Współpraca