Co warto zobaczyć w Hurghadzie?

 

Hurghada jest najpopularniejszym w Egipcie kurortem turystycznym. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu to położone na południe od Kairu miasto było niedużą wioską rybacką. Obecnie znajdują się tu rozbudowana infrastruktura, oferująca liczne atrakcje turystyczne. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w Hurghadzie?

 

Trzy dzielnice Hurghady

Hurghada dzieli się na trzy części. Najstarsza z nich to dzielnica Al Dahar, w której najmocniej poczuć można atmosferę Egiptu. Warto zwiedzić w tym miejscu liczne bazary. Można w nich kupić wspaniałe pamiątki, m.in. w formie biżuterii czy rękodzieła. W Al Dahar znajduje się także najstarszy w mieście meczet oraz niezwykły targ rybny. Warto ponadto zobaczyć piękne akwarium i Kościół Koptyjski. Nowocześniejszą dzielnicą Hurghady jest położona w centrum Sakalla. Znajdują się tu zarówno sklepy, jak i różne knajpy, restauracje i dyskoteki. To doskonała okazja do wypicia aromatycznego karkade i wypalenia sziszy w orientalnym otoczeniu. Kilka kilometrów od centrum oddalona jest trzecia część miasta, będąca strefą hotelową. Poza możliwością wypoczynku, oferuje ona liczne sklepy z suwenirami.

 

Aktywności morskie i lądowe

Hurghada zawdzięcza swoją popularność doskonałym warunkom do nurkowania z aparatem tlenowym. Znajdują się tu złociste plaże, a woda jest krystalicznie czysta i posiada nienaruszone rafy koralowe. Pod wodą podziwiać można niezwykłe gatunki roślin i zwierząt. Nie bez znaczenia pozostaje słoneczna pogoda, która utrzymuje się przez cały rok. Hurghada posiada dzięki temu najcieplejsze morze na świecie. Panoramę miasta podziwiać można ze wzgórza, które znajduje się przy morzu. Rozciąga się stamtąd wspaniały krajobraz z Górami Pustynnymi w tle. Obszary Hurghady nadają się do przejażdżek quadami i jeepami. Podczas wyprawy zobaczyć codzienne życie Beduinów zamieszkujących pobliskie osady.

 

Hurghada City Tour

Hurghada to miejsce, które z powodzeniem spełnia potrzeby wymagających turystów. Wizyta w tym kurorcie jest doskonałą okazją do poznania obecnej kultury i tajemnic starożytnych cywilizacji. Na szczególną uwagę zasługuje oferta firmy turystycznej FM Tours & Travel, która posiada swój oddział w Hurghadzie. Przykładem ciekawej wycieczki jest Hurghada City Tour. Pozwala ona na zwiedzenie najciekawszych miejsc we wszystkich części miasta. Wyprawa odbywa się w towarzystwie przewodnika, który ma do opowiedzenia wiele ciekawych historii. Nie przypadkiem Hurghada to miejsce, które stwarza idealne warunki zarówno do spokojnych wakacji z rodziną, jak i aktywnego wypoczynku.

 

Dodaj komentarz