Oferty wakacyjne na 2017 r

Keukenhof Holandia

 

Keukenhof wycieczka

Holandia nieodłącznie kojarzy się z tulipanami. Szczególnie widoczne jest to wiosną, kiedy rozległe pola pokryte są po horyzont kolorowymi łanami kwitnących tulipanów, żonkili, narcyzów i pachnących hiacyntów. Zaledwie 30 km na południowy zachód od Amsterdamu położona jest niewielka miejscowość Lisse, gdzie wiosną każdego roku swoje podwoje otwiera najpiękniejszy kwiatowy ogród – Keukenhof. Na obszarze 32 ha prezentowane są kompozycje, na które składają się setki odmian roślin cebulowych, tworząc kolorowe kobierce.
Jesienią kilka milionów cebulek kwiatowych wsadzanych jest do ziemi. Ogród otwierany jest dla zwiedzających tylko przez 3 miesiące – od połowy marca, kiedy rośliny zaczynają kwitnąć, do połowy maja, kiedy okres kwitnienia się kończy. Po zamknięciu ekspozycji cebulki kwiatowe są wykopywane i po okresie spoczynku, jesienią znów wsadzane, aby wiosną zaprezentować zwiedzającym nowe odmiany, kolory i kompozycje.

 

holandia tulipany wycieczka

ogród w tym roku jest czynny od 24 marca do 16 maja
w godzinach 8:00 do 19:30 (kasy do godziny 18:00)

W 2017 roku bilet wstępu kosztuje 16 € dla dorosłych, 8 € dla dzieci 4-11 lat

Przed ogrodem jest ogromny parking
– opłata za całodzienny postój wynosi 6 €

W niektórych godzinach trzeba się liczyć z długimi kolejkami i stratą czasu. Można tego uniknąć kupując bilet jeszcze przed wyjazdem.

 

keukenhof bilety 

 

Adres:

Stationsweg 166A

2161 AM Lisse

Byłeś w ogrodzie Keukenhof ?  Podobał się ?  Czy coś zwróciło Twoją uwagę ? Napisz poniżej krótki komentarz - pomożesz innym. 

 

Ogród jest rozległy, kompozycji kwiatowych mnóstwo, w pawilonach prezentowane są niezliczone odmiany storczyków, anturium, hortensji i innych kwiatów, więc na zwiedzanie należy poświęcić kilka godzin. Fotografujący zapewne spędzą tu cały dzień.
Na terenie ogrodu jest wiele ławeczek, na których można odpocząć, a także bary i restauracje, gdzie można się posilić.

 

W tym samym czasie, bo w ostatni lub przedostatni weekend kwietnia odbywa się kwiatowa parada - Bloemencorso.

W 2017 r parada kwiatów zaplanowana jest w terminie 20 - 24 kwietnia (włącznie).

W sobotę rano 20 udekorowanych kwiatami platform, wraz z towarzyszącymi muzykantami, wyrusza w swą 40-kilometrową trasę wiodącą z Noordwijk do Haarlem.

Kompozycje na platformach, złożone z milionów kolorowych i pachnących kwiatów tworzone są przez tysiące wolontariuszy już od poprzedzającej paradę środy.
Wzdłuż trasy przejazdu jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć to unikalne kwietnie widowisko.

 

 Parada kwiatowa wyrusza z Noordwijk o 9:30, prowadzi przez Voorhout i około 12:00 dociera do Sassenheim. Po godzinnej przerwie rusza w dalszą drogę do Lisse (ok.15:30), następnie do Hillegom (ok. 16:00), Bennebroek (ok. 19:30), Heemstede (ok. 20:00), aby dotrzeć do Haarlem około godziny 21:00.
Udekorowane kwiatami platformy, ustawione wzdłuż głównej ulicy Haarlemu można oglądać przez cały następny dzień (niedzielę) do godziny 17:00.

 

 Więcej informacji na temat parady kwiatowej >>  Haarlem - parada kwiatowa

 

Keukenhof wycieczka

Na ten moment nie mamy informacji o organizowanych wycieczkach do ogrodów Keukenhof.

 

ogrody keukenhof 2017Wspaniałą pamiątką z wakacji zagranicznych, wyjazdu turystycznego czy też wycieczki objazdowej jest ... fotoksiążka.  Fotoksiążki to albumy albumy fotograficzne w nowoczesnej i atrakcyjnej formie. Znacznie lepiej się prezentują niż  typowe albumy ze zdjęciami. Stanowią wspaniałą pamiątkę na przyszłość. 

keukenhof 2017 

Frazy prowadzące do tej strony:

Keukenhof Holandia , Keukenhof wycieczka , Keukenhof ogrody , Keukenhof  wycieczka 2017 , ogród kwiatowy Keukenhof, Keukenhof 2017 wycieczki, ogrody Keukenhof 2017, parada kwiatów Holandia 2017, festiwal tulipanów Holandia 2017

 

parada kwiatów holandia 2016

 

wystawa kwiatów holandia 2017

  • ogród kwiatowy holandia
  • wycieczki do holandii keukenhof
  • ogrody kwiatowe holandia
  • wystawa tulipanów holandia 2017
  • parada kwiatów holandia 2017
  • keukenhof 2017 wycieczki
  • ogrody keukenhof 2017
  • holandia tulipany wycieczka

Komentarze

Adam, Kraków

Najlepszym terminem na wyjazd do Holandii w 2016 roku jest 20 - 28 kwietnia. Dlaczego ?
1/ Pod koniec kwietnia jest chyba najwięcej kompozycji kwiatowych w Keukenhof
2/ W okolicach Amsterdamu jest sporo kolorowych pól kwitnących tulipanów
3/ Pomiędzy 20 - 24 kwietnia odbędzie się parada kwiatów
4/ 27 kwietnia zaplanowane są Urodziny Króla - a to niesamowita impreza

baska gostynin

cudne miejsce,bylam 2 lata temu,a do dzis czuje zapach nawet gdy ogladam zdjecia.polecam kazdemu milosnikowi kwiatow odwiedzenie tego unikalnego ogrodu.Odwiedzcie tez koniecznie Holandie w miniaturze,wogole Holandia to piekny,czysty kraj ze wspanialymi sciezkami rowerowymi,kanalami i usmiechnietymi ludzmi.

Dodaj komentarz
Współpraca