Keukenhof Holandia

 

A może wycieczka do kwiatowego ogrodu 2015 w

Keukenhof ?

 

 

Keukenhof wycieczka

Holandia nieodłącznie kojarzy się z tulipanami. Szczególnie widoczne jest to wiosną, kiedy rozległe pola pokryte są po horyzont kolorowymi łanami kwitnących tulipanów, żonkili, narcyzów i pachnących hiacyntów. Zaledwie 30 km na południowy zachód od Amsterdamu położona jest niewielka miejscowość Lisse, gdzie wiosną każdego roku swoje podwoje otwiera najpiękniejszy kwiatowy ogród – Keukenhof. Na obszarze 32 ha prezentowane są kompozycje, na które składają się setki odmian roślin cebulowych, tworząc kolorowe kobierce.
Jesienią kilka milionów cebulek kwiatowych wsadzanych jest do ziemi. Ogród otwierany jest dla zwiedzających tylko przez 3 miesiące – od połowy marca, kiedy rośliny zaczynają kwitnąć, do połowy maja, kiedy okres kwitnienia się kończy. Po zamknięciu ekspozycji cebulki kwiatowe są wykopywane i po okresie spoczynku, jesienią znów wsadzane, aby wiosną zaprezentować zwiedzającym nowe odmiany, kolory i kompozycje.

 

 

 

Keukenhof

ogród czynny jest od 22 marca do 20 maja
w godzinach 8:00 do 19:30 (kasy do godziny 18:00)

Bilet wstępu kosztuje 14,50 € dla dorosłych, 7 € dla dzieci do 7 lat
Przed ogrodem jest ogromny parking
– opłata za całodzienny postój wynosi 6 €

 

Ogród jest rozległy, kompozycji kwiatowych mnóstwo, w pawilonach prezentowane są niezliczone odmiany storczyków, anturium, hortensji i innych kwiatów, więc na zwiedzanie należy poświęcić kilka godzin. Fotografujący zapewne spędzą tu cały dzień.
Na terenie ogrodu jest wiele ławeczek, na których można odpocząć, a także bary i restauracje, gdzie można się posilić.

 

 

 

 

Zdjęcia i film z Keukenhof prezentujemy  w galerii

 

 

Keukenhof 2015

 

 

 

 

 

 

 

W tym samym czasie, bo w ostatni lub przedostatni weekend kwietnia
odbywa się kwiatowa parada - Bloemencorso.

 

 

W sobotę rano 20 udekorowanych kwiatami platform, wraz z towarzyszącymi muzykantami, wyrusza w swą 40-kilometrową trasę wiodącą z Noordwijk do Haarlem.

Kompozycje na platformach, złożone z milionów kolorowych i pachnących kwiatów tworzone są przez tysiące wolontariuszy już od poprzedzającej paradę środy.
Wzdłuż trasy przejazdu jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć to unikalne kwietnie widowisko.

 

 

Parada kwiatowa wyrusza z Noordwijk o 9:30, prowadzi przez Voorhout i około 12:00 dociera do Sassenheim. Po godzinnej przerwie rusza w dalszą drogę do Lisse (ok.15:30), następnie do Hillegom (ok. 16:00), Bennebroek (ok. 19:30), Heemstede (ok. 20:00), aby dotrzeć do Haarlem około godziny 21:00.
Udekorowane kwiatami platformy, ustawione wzdłuż głównej ulicy Haarlemu można oglądać przez cały następny dzień (niedzielę) do godziny 17:00.

 

 

Więcej informacji na temat parady kwiatowej >>  Haarlem - parada kwiatowa

 

 

 

fotoksiążkaWspaniałą pamiątką z wakacji zagranicznych, wyjazdu turystycznego czy też wycieczki objazdowej jest ... fotoksiążka.  Albumy fotograficzne w nowoczesnej postaci fotoksiążki są atrakcyjniejsze dla oglądających niż  typowe albumy ze zdjęciami a dodatkowo stanowią wspaniałą pamiątkę na przyszłość. 
Więcej informacji » fotoksiążka turystyczna

 

 

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Keukenhof Holandia, Keukenhof wycieczka, Keukenhof ogrody, Keukenhof 2015, ogród kwiatowy, Keukenhof

 

 

 

 

Keukenhof

 

Keukenhof Holandia

 

Komentarze