Atrakcje i zabytki w Innsbrucku

 

Przeszłość i przyszłość spotykają się w samym sercu Alp, gdzie światowej sławy zabytki w Innsbrucku, świadczą o wielkiej przeszłości prowincji Tyrolu. Możemy tutaj podziwiać wyjątkową architekturę. Imperial Palace, Ambras Palace, Ottoburg i Bazylika Wilten, wszystkie opowiadają o urozmaiconej przeszłości Innsbrucku i jego wielkich postaciach, w tym Philippine Welser, sekretnej żonie arcyksięcia Ferdynanda I, Andreasie Hoferze, tyrolskim bojowniku o wolność i wreszcie cesarzu Maksymilianie I, który zbudował wiele zabytków, które przetrwały do dziś, np. Złoty Dach i jego grób w kościele Imperial.

 

Dominique Perrault  Rathausgalerie i skocznia narciarska Bergisel oraz Zaha Hadid Hungerburgbahn są również ciekawymi nowymi atrakcjami. Miasto oferuje różnorodne atrakcje, począwszy od słynnego Tanecznego Lata -  tygodniowego festiwalu do pięknych krajobrazów. Innsbruck jest malowniczo położonym miastem pomiędzy dwoma łańcuchami górskimi.

 

Podczas każdej wizyty w Innsbrucku warto przepłynąć gondolą do Seegrube (2000 m), z którego roztaczają się spektakularne widoki na dolinę rzeki Inn oraz okoliczne góry. Innsbruck był gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1964 i 1976 roku. To oczywiście bardzo ważny ośrodek sportów zimowych. Można tutaj pojeździć na nartach, na snowboardzie, rakietach śnieżnych i łyżwach. W lecie natomiast można pojeździć na rowerze i uprawiać kolarstwo górskie i paralotniarstwo. To również idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej.

 

Warto tutaj zobaczyć Karwendel Alpine Park lub szklak Zirbenweg na Patscherkofel. Będąc w Innsbrucku nie można też pominąć Swarovski Crystal Worlds w Wattens. Ten podziemny świat bajki został zaprojektowany przez Adre Hellera i z pewnością przeniesie Państwa w świat magii i baśni.

 

 

Dodaj komentarz
Współpraca