Irlandia

Goście z całego świata zatrzymują się tu, by delektować się niezwykłym blaskiem Irlandii. Jest to bowiem jedno z najlepszych na świecie miejsc do podróży. Co roku przyjeżdża tu prawie 6,5 miliona turystów z całego świata. Najczęściej odwiedzają ją mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, na drugim miejscu Niemcy i Francja, a następnie Włochy.

 

Pamiętajmy też, że większość turystów przyjeżdża do Irlandii ze względu na jej niezwykłe krajobrazy. Chętnie odwiedzają też puby i podziwiają dzieła sztuki. Pierwszy obraz, który kojarzy się nam z Irlandia to prawdopodobnie zielona koniczynka i Dzień Świętego Patryka. Symbole te przypominają szczególne dziedzictwo, dumę i satysfakcję Irlandczyków do swojego miejsca pochodzenia. Najczęściej turyści odwiedzają Dublin, południowo-zachodnią Irlandię, zachodnią Irlandię i południowo-wschodnią Irlandię oraz Region Shannon.

Natomiast niektóre obszary tego kraju pozostają ciche i turystyka wywiera na nie niewielki wpływ. Większość podróżnych wydaje swoje pieniądze na jedzenie i napoje, zakwaterowanie i wyżywienie oraz zakupy w sklepach i transport. Najwięcej turystów przylatuje samolotem do Irlandii, ale inni docierają do niej promem lub łodzią. Turyści lubią też w Irlandii spędzać czas na wędrówki po naprawdę trudnym terenie, wędkarstwo, jazdę na rowerze po ulicach, jazdę konną i golf. 

Aby zobaczyć wiele zabytków na terenie całej Irlandii warto kupić OPW Kartę Dziedzictwa. Jest ona finansowana przez Urząd Prac Publicznych. Dzięki niej łatwo możemy zobaczyć wszystkie miejsca w Irlandii, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamek Blarney  znajduje się w hrabstwie Cork. Znany jest przede wszystkim z kamienia „Blarney”. Jeśli go pocałujemy, zostaniemy obdarzeni niezwykłą elokwencją. Klify Moher, położone w hrabstwie Clare, są jedną z największych atrakcji turystycznych Irlandii. Są wysokie na 230 metrów i  i górują nad Oceanem Atlantyckim. Znajduje się tu sklep z pamiątkami. Natomiast Kilkenny jest jednym z ulubionych miejsc turystycznych w Irlandii. Ta średniowieczna stolica znajduje się zaledwie 1 godzinę 40 minut jazdy pociągiem od Dublina. Warto tu przyjechać, by zobaczyć piękne budynki, Zamek Norman i wziąć udział w licznych festiwali, m.in. Festiwalu Sztuki i Festiwalu Rhytms and Roots.

 

Współpraca