Czarter jachtów w Chorwacji – rezerwacja online

 

Żeglowanie w Chorwacji – dlaczego warto?

 

O zaletach żeglowania po chorwackiej części Adriatyku nie trzeba nikogo długo przekonywać. Wystarczą pierwsze lepsze zdjęcia z sieci, które pokazują, jak wyjątkowo piękne są to regiony. Jeśli jeszcze dodamy do tego dużą liczbę wysp, zatoczek i z reguły stosunkowo spokojne wody, to otrzymujemy doskonały przepis na wspaniały urlop pod żaglami czy na jachcie motorowym.

Poza tym na uwagę zasługuje świetna infrastruktura żeglarska, dzięki której zejście na ląd jest proste i można dokonać go praktycznie co kawałek, bez większych problemów. Duża liczba portów, marin oraz innych miejsc, w których można spokojnie zacumować łódź, daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala zwiedzić dużo ciekawych miejsc, znajdujących się na lądzie. Nie bez znaczenia jest również to, że wynajęcie jachtu w Chorwacji jest niezwykle proste. Możemy zrobić to z domu, korzystając z nowoczesnego systemu rezerwacji yachtGo. Jak to działa?

 

Czarter jachtów Chorwacja online

 

Na stronie yachtGo.eu znajdziemy olbrzymią bazę jachtów na wynajem – ponad 7000 jednostek. Jest to równocześnie wyszukiwarka jachtów, jak i system rezerwacji. W panelu wyszukiwania możemy podać interesujące nas parametry łodzi oraz jej wyposażenie, a także termin wynajmu oraz destynację czarteru, czyli miejsce, gdzie chcemy żeglować.

Wybierając czarter jachtów Chorwacja, otrzymamy wszystkie dostępne oferty jachtów, które możemy wynająć w Chorwacji. Wyszukiwanie możemy zawęzić do jeszcze bardziej konkretnego, poprzez podanie ceny czarteru, dokładnego regionu, a nawet modelu jachtu czy nazwę operatora, z którego usług chcielibyśmy skorzystać. System rezerwacji jest bardzo intuicyjny i szybko przeprowadzi użytkownika przez wszystkie etapy czarteru online.

Przy czym warto mieć na uwadze, że jeśli planujemy czarter jachtu w czerwcu lub w lipcu, musimy rezerwacji dokonać już teraz. Z reguły jachty muszą być zarezerwowane przynajmniej na kilka tygodni przed planowanym rejsem, a w przypadku najbardziej popularnych regionów i szczytu sezonu (przypadającego na lipiec i sierpień), nawet z wyprzedzeniem kilku miesięcy. Co jeszcze warto wiedzieć o czarterze jachtu w Chorwacji?

 charter jachtów

Czarter jachtu w Chorwacji ze skipperem

Tak, jak na większości akwenów Morza Śródziemnego, do prowadzenia jachtów w Chorwacji również potrzebne są uprawnienia przynajmniej żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego (dla jachtów motorowych) oraz certyfikat potwierdzający umiejętność korzystania z radia UKF.

Jeśli jednak nie posiadamy uprawnień ani licencji UKF, nic straconego. Nadal możemy wyczarterować jacht w Chorwacji. Trzeba jednak zdecydować się na czarter ze skipperem, czyli ze sternikiem, który będzie prowadził jacht w czasie rejsu. YachtGo również umożliwia wynajęcie jachtu ze sternikiem.

Przy opisie jednostki podane są zazwyczaj warunki wynajęcia sternika oraz koszty, jakie się z tym wiążą. Tym samym, czarter jachtu w Chorwacji poprzez YachtGo dostępny jest dla każdego, niezależnie od tego, czy jest się już wytrawnym żeglarzem, czy to dopiero nasze pierwsze spotkanie z morską przygodą!

Dodaj komentarz