Jak dobrać sprzęt narciarski na sezon 2020/2021?

Właśnie zaczyna się oczekiwany przez wielu sezon narciarski, a wraz z nim szerokie możliwości rozwoju umiejętności, relaksu i aktywnego wypoczynku na stokach. Nie każdy z nas jednak posiada kompletny sprzęt narciarski, niektórzy dopiero w tym sezonie planują rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem. Sprawdźmy więc, co przyda nam się w górach i czego nie może zabraknąć w wyposażeniu żadnego narciarza.

 

Czyli tak zwany „twardy sprzęt” to coś, bez czego narciarstwa uprawiać się nie da. Składają się na niego narty, wiązania i buty narciarskie. Elementy te możemy nabyć własne lub wypożyczyć – drugą metodę polecamy głównie osobom, które wcześniej nie miały styczności z narciarstwem i chcą się przekonać, czy ten sport w ogóle będzie im odpowiadał.

 

Sprzęt narciarski online to oferta, z której powinni korzystać wyłącznie doświadczeni narciarze, którzy doskonale znają swoje oczekiwania oraz potrzebne rozmiary. Osoby mniej zaawansowane powinny na zakupy wybierać się stacjonarnie. Nie zaszkodzi zapoznanie się z ofertą sklepu w jego internetowym odpowiedniku przed wizytą, zwłaszcza jeżeli dzięki temu mamy czuć się lepiej na miejscu, jednak ostateczną decyzję lepiej jest podjąć po konsultacji z kimś doświadczonym i dobrze znającym sprzedawany sprzęt.

 

Buty narciarskie wymagają od nas dodatkowej uwagi podczas zakupu ze względu na konieczność ich dopasowania do indywidualnej anatomii. Miejsca, w których są maszyny takie jak Feetbox 3D oferują znacznie ułatwiony proces zakupu, przedstawiając kupującemu wyłącznie obuwie dopasowane do jego stóp, a także umiejętności po krótkim wywiadzie ze sprzedawcą. Dobry bootfitter sprawi, że kojarzone z uciskiem, odciskami i niewygodą buty narciarskie będą dla nas komfortowym wsparciem i umożliwią wygodne osiąganie kolejnych sukcesów narciarskich.

 

Sprzęt narciarski – dodatki, których nie może zabraknąć

 

Mając już najważniejsze elementy wyposażenia możemy skupić się na tych nieco mniejszych, jednak wciąż bardzo ważnych dodatkach.

Pierwszym z nich są kijki narciarskie. Z ich pomocą jeździ nam się wygodniej, mamy zapewnioną stabilność i podparcie. Możemy się dodatkowo odepchnąć, a na lodzie bezpiecznie zatrzymać. Wykonane z aluminium kijki w zupełności będą wystarczające dla początkujących narciarzy.

Kolejnymi elementami, których nie może zabraknąć w wyposażeniu narciarzy są te dbające o ich bezpieczeństwo – kask i gogle. Dzięki nim chronimy naszą głowę i oczy przed urazami mechanicznymi, a także zapewniamy sobie dodatkową wygodę. Gogle zapobiegają oślepieniu, co przekłada się na możliwość reakcji na zbliżające się niebezpieczeństwo i lepsze widzenie ewentualnych przeszkód w śniegu. Kask powinniśmy uznawać za obowiązkowy element naszego sprzętu, niezależnie od wieku warto dbać o głowę. Nawet gdy jesteśmy pewni naszych umiejętności, to nigdy nie możemy odpowiadać za wszystkich na stoku – warto zakładać kask w ramach zasady ograniczonego zaufania.

 

sprzęt narciarski

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

 

Narciarska odzież techniczna

 

Odpowiedni ubiór to kolejna z rzeczy, które składają się na sprzęt narciarski. W końcu najlepsze narty byłyby niczym, gdyby nasze ciało nie było w stanie nad nimi panować. Już od pierwszych zjazdów warto zdawać sobie sprawę jak ważne jest stosowanie odzieży technicznej na stoku. Kurtka i spodnie narciarskie muszą być wyposażone w oddychającą, wodoodporną membranę, która ochroni użytkownika przed przemoknięciem i zatrzymywaniem się wytworzonej wilgoci pod materiałem. Pod nie również zakładamy warstwę techniczną – specjalną bieliznę termoaktywną, która będzie wspierała nasze ciało w czasie wzmożonego wysiłku w ujemnych temperaturach. Bawełna zupełnie nie sprawdzi się na stoku – szybko wchłonie pot i stanie się zimna i mokra, powodując dyskomfort, przez który możemy zniechęcić się do zimowej aktywności. W przypadku odzieży technicznej nie obawiamy się poliestru, polietylenu, nylonu i innych materiałów, których unikamy w codziennej odzieży. Takie tkaniny są projektowane właśnie z myślą o trudnych, zimowych warunkach, w których muszą sprostać naszym oczekiwaniom i utrzymywać odpowiednią temperaturę naszego ciała, by nie było nam za zimno, ale i za gorąco.

 

Sprzęt narciarski Warszawa możesz nabyć w wybranym przez siebie sklepie SnowShop.pl – przy ulicy Wrocławskiej 25 na Bemowie lub Ostrobramskiej 38b na Pradze. Sprzęt narciarski Gdańsk znajdziesz w galerii City Meble, przy alei Grunwaldzkiej 211. Przed odwiedzinami w sklepie stacjonarnym możesz obejrzeć sprzęt narciarski online pod adresem snowshop.pl. To zaufany sprzedawca, którego doświadczeni doradcy pomogą znaleźć produkty dla każdego. 

 

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych: 

Sklepy stacjonarne:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Dodaj komentarz