Walizki podróżne dla wymagających klientów

Wielu ludziom podróże kojarzą się pozytywnie, z wakacjami, słońcem i odpoczynkiem w ciepłych krajach. Jednak bywają i tacy, którzy są zmuszeni do przemieszczania się różnymi środkami lokomocji, od samochodu przez pociągi, autobusy aż po samolot. Te wszystkie osoby, lubiące i nie lubiące podróżować łączy jedno – niechęć do pakowania. Spakowanie walizki to nie lada wyzwanie. Tak naprawdę im krótszy wyjazd, tym większy problem z doborem garderoby oraz dodatków. Mamy też świadomość, że nasz bagaż wiele przejdzie podczas podróży i to chyba stresuje najbardziej. Co zrobić by nasz dobytek w całości przetrwał podróż? Jak zabezpieczyć rzeczy? Jakie akcesoria wybrać?

 

 

Jaką walizkę wybrać?

Akcesoria podróżnika dostępne na rynku mogą przyprawić o ból głowy niejednego globtrotera. Zdecydowanie, każdy znajdzie coś dla siebie. Wymagający klient powinien stawiać na aspekt praktyczny i klasyczny wygląd. Prym wśród bagażowych gadżetów wiodą już od wielu lat walizki materiałowe. Są to wykonane z wysokiej jakości tkaniny walizki na kółkach, które doskonale sprawdzają się zarówno w czasie dalekich wypraw jak i krótkich delegacji. Łatwo utrzymać je w czystości oraz przechowywać, co nie jest bez znaczenia w przypadku małego mieszkania i niewielkiej przestrzeni w szafie. Dla osób wyjeżdżających często, ale na jedno bądź dwudniowe podróże idealnie sprawdzą się walizki kabinowe. Wystarczy zaopatrzyć się w walizki o wymiarach 42x32x25cm, które spełniają wymogi większości linii lotniczych i w trakcie lotu możemy mieć je przy sobie. To istotne kiedy przewozimy drogi sprzęt fotograficzny czy komputer, a niekoniecznie chcemy go oddawać do luku bagażowego.

 

Na co zwracać uwagę?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. Jeżeli szukamy niewielkiej walizki kabinowej to zwracamy uwagę na jej wykonanie. Najlepsza będzie taka, która posiada sztywne boki, dodatkowe przegródki oraz rączkę teleskopową. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się walizki na kółkach. Nie powinno to dziwić, w końcu nikt nie ma ochoty ani siły, by dźwigać ciężką torbę z lotniska na postój taksówek czy przystanek autobusowy. Zwłaszcza po wielu godzinach męczącej podróży. Podręczne walizki muszą być do bólu praktyczne, ale nie ukrywajmy, powinny też ładnie wyglądać. Przynajmniej tak twierdzi płeć piękna. Kobiety zdecydowanie stawiają na design. Torba podróżna to część garderoby i dobrze jeśli pasuje do płaszcza czy butów. Trochę inaczej tę sytuację oceniają mężczyźni. Dla nich liczy się praktyczna strona, czyli wygoda użytkowania i spora przestrzeń do przechowywania. To dlatego kobieca walizka zazwyczaj przed wyjazdem się nie domyka, a w hotelu okazuje się, że jej właścicielka i tak nie ma nic do założenia.

 

Jak zabezpieczyć rzeczy?

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z drogi jaką pokonuje nasz bagaż w trakcie podróży, a nie jest to droga usłana różami. Obsługa lotniska zazwyczaj nie przejmuje się losem walizki. Jest więc rzucana, przestawiana, zastawiana bagażami, innymi słowy, przechodzi piekło. Warto przed wyjazdem zabezpieczyć dobytek, który zabieramy. Jeszcze w domu sprawdzamy wszystkie zamki i dodatkowe zabezpieczenia naszej walizki materiałowej. Nic nie może być uszkodzone czy popsute. Już na lotnisku dokładnie zamykamy wszelkie przegródki. Na koniec dobrze jest owinąć bagaż folią spożywczą i nakleić jakieś charakterystyczne znaczki lub namalować coś flamastrem. Będziemy mieć gwarancję, że nikt do naszej walizki nie zaglądał, a podczas odbioru w punkcie docelowym łatwo będzie nam je odnaleźć. Walizki kabinowe nie wymagają tych dodatkowych środków ostrożności, one wędrują z nami na pokład.

 

Jak przetrwać podróż?

Każda podróż bywa stresująca, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Oczekiwanie na samolot i wszystkie działania związane z kontrolą bezpieczeństwa nie wprawiają nas w dobry humor, a przecież podróż mimo wszystko powinna stanowić przyjemność. Dlatego dodatkowy stres związany z troską o bagaż czy problemami z jego transportem warto rozwiązywać jeszcze przed planowanym wyjazdem. Stawiajmy na walizki na kółkach wykonane z dobrych jakościowo tworzyw, wyposażone w skuteczne zabezpieczenia. Tylko to uchroni nas od dodatkowych zmartwień i pozwoli przyjemnie wspominać podróż.

 

Dodaj komentarz