Kopenhaga

 

Kopenhaga jest największym miastem w Danii i całej Skandynawii. Była centrum kultury, biznesu i nauki już od początku XV wieku. Miasto znane z wysokiej jakości życia, na początku funkcjonowało jako port dla kupców. Dzisiaj nowoczesne miasto jest bardzo przyjazne dla pasażerów statków wycieczkowych. Wysiądź na molo w Langelinie i wybierz się na krótki spacer. Zobacz posąg Małej Syrenki, pomnik poety i autora baśni Hansa Christiana Andersena. W pobliżu mola znajdują się sklepy i kawiarnie.

 

kopenhaga co warto zobaczyć

 

Kopenhaga jest bardzo przyjazna rowerzystom.

 

Mieszkańcy i goście mogą korzystać za darmo z rowerów miejskich. Wystarczy włożyć monetę 20 koron, aby odblokować rower, którą dostaniesz z powrotem, gdy oddasz rower do któregokolwiek ze 125 stojaków rowerowych na terenie całego miasta. Niektóre wielkie dzielnice turystyczne, włącznie ze Stroget, są pełne wspaniałych sklepów. Bardzo modną dzielnicą jest Christianshavn. Turyści powinni również zobaczyć Tivoli Gardens.

 

Romantyczny park jest pełen ponad 400 tysięcy kwiatów.

 

W Kopenhadze występuje też jedna z najstarszych na świecie drewnianych kolejek górskich. Znajduje się tu też 38 restauracji, od zwyczajnych do bardzo eleganckich. Po zmroku park jest pięknie oświetlony setkami tysięcy migotliwych świateł. Możesz także posłuchać tutaj muzyki, zobaczyć teatr pantomimy i balet. Pałac Amelienborg składa się z czterech XVIII-wiecznych posesji i jest zimową siedzibą duńskiej rodziny królewskiej od 1794 roku. Możesz też zobaczyć tutaj z południe ceremonię zmiany straży królewskiej. Aby dowiedzieć się więcej o 14000 latach duńskiej historii, zwiedź Muzeum Narodowe Danii i jego ogromny zbiór artefaktów. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany klejnotami koronnymi, odwiedź renesansowy Zamek Rosenborg. Warto też odwiedzić Kościół Matki Zbawiciela w Christianshavn. Jeśli wepniesz się 400 kroków, zobaczyć wspaniały widok na miasto.

 

  • Wynajem autokarów w Warszawie

    firma Europe-Tour

    tel. (22) 622-04-24