• Korfu
  • Korfu
  • Korfu
  • Korfu

 

Korfu (Kerkira) Grecja

 

Wyspa Korfu (starożytna nazwa wyspy to Kerkira) położona jest u wybrzeża Albanii i jest jednym z większych ośrodków turystycznych Grecji. Jest to najbardziej zielona grecka wyspa! Na każdym kroku napotykamy gaje oliwne oraz strzeliste cyprysy. Stolica wyspy nosi jej imię - Korfu, Kerkira.
Architektura tego miasta to istna mieszanka styli: włoskiego, francuskiego oraz angielskiego. Głównymi elementami tego miasta są dwie fortece: Neo Frourio i Paleo Frourio (nowa i stara), które wskazują na jego średniowieczny obronny charakter. Z za murów nowej twierdzy zobaczymy przepiękny widok na panoramę miasta, natomiast stara twierdza przedstawia widok na morze oraz wyjątkowy kościół św. Jerzego (15), który urzeka swą prostotą. W mieście Kerkira warto zobaczyć także Pałac Świętego Michała i Świętego Jerzego (13), w którym znajduje się miedzy innymi Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Jeśli macie ochotę na kawę wybierzcie się koniecznie na Liston (14). Jest to niezwykły budynek leżący wzdłuż marmurowej alejki, który ukazuje dziesiątki kafejek. Jest to ulubione miejsce zarówno mieszkańców jak i turystów do towarzyskich spotkań. Przechadzając się wąskimi uliczkami natraficie na pomnik, który został wzniesiony ku pamięci Żydów wywiezionych w czasie II wojny Światowej z Korfu do obozów w Aushwitz i Birkenau (12).

 Korfu wczasy 2017W północnej części wyspy znajduję się wiele turystycznych miasteczek. Jednym z nich jest miasteczko Sidari. Jak na całej wyspie znajdują się tu liczne klify z piaskowca. Są tu miejsca do skakania ze skał- dla odważnych (przyjrzyjcie się zdjęciu nr 4- widać liny przytwierdzone do skał, aby po skoku dało się wyjść z wody).

Najbardziej znanym miejscem w Sidari jest Canal d’Amour. Jest to miejsce idealne dla zakochanych, ponieważ legenda głosi, że gdy para przepłynie razem ten kanał to będą ze sobą już do końca życia. Ale uwaga! Łatwo się pomylić- wiele osób myli to miejsce i myśli, że Canal d’Amour to miejsce przedstawione na zdjęciu nr 4 (nawet można taką informację znaleźć w przewodniku), a tak naprawdę wygląda on jak dziura (tunel) wydrążona w skale i znajduje się kawałek dalej na zachód.

 Udając się na wycieczkę po zachodnim wybrzeżu wyspy warto odwiedzić Proulades ze względu na niesamowite widoki (8) oraz miasteczko Agios Georgios, gdyż roztacza się tu piękny widok na zatokę (10) (a restauracji leżącej przy samej plaży można zjeść niesamowitą pizzę).

 

Podczas pieszych wycieczek napotkacie mnóstwo drzewek cytrynowych i limonkowych, winorośle z zielonymi i czerwonymi winogronami, a także możecie skosztować świeżutkich granatów. Specjalnością wyspy są wyroby z owoców kumquat, a także z drewna drzewek oliwnych i samych oliwek (mydła oliwne zdj.nr 2).
 

 Autorzy zdjęć i tekstu z Korfu: Ola i Kuba Kopczyńscy

 

Dodaj komentarz
Współpraca