Les Baux Francja

 

 Les Baux – Pierwsze informacje pochodzą z X w. Jest to kamienne miasteczko, położone na szczycie skalistego urwiska. Ta strategiczna lokalizacja na płaskim obszarze umożliwiała mieszkańcom obserwowanie okolicy i skuteczną obronę w razie ataku.

Les Baux

W średniowieczu miasteczko słynęło z okrucieństwa panów, stojącego na skale zamku. W 1632 roku kardynał Richelieu ukrócił działanie niepokornych zbójców, a zamek kazał zburzyć. Pozostały po nim tylko ruiny.

Od 2007 roku pod koniec września odbywa się pokaz średniowiecznego oblężenia zamku. W pierwszym przedsięwzięciu wzięło udział 200 aktorów i 3000 widzów.  Po dwóch latach na skale w Les Baux spotkało się już 700 aktorów z 60 grup teatralnych nie tylko z Francji, ale także z Hiszpanii i Włoch. Pokaz odtwarza bitwę z 1355 roku, kiedy maszyny oblężnicze użyte były pierwszy raz. Można podziwiać walki na miecze i atak łuczników. Machiny oblężnicze i katapulty rozlokowane są dookoła murów i można wypróbować ich działanie.
Przez cały tydzień w miasteczku odgrywane są sceny z codziennego średniowiecznego życia, sekrety wiedzy i rzemiosła można zgłębić w wielu warsztatach, sklepikach i straganach (kaligrafia, łucznictwo, ziołolecznictwo itp.), uliczki roją się od artystów, szczudlarzy, muzykantów, żonglerów i akrobatów.

 

 

Strony lokalne www:

 Official website of Château des Baux-de-Provence / www.chateau-baux-provence.com/en/baux/

Pokazy w Les Baux / www.chateau-baux-provence.com/en/baux/532-/

 

Dodaj komentarz
Współpraca