Polecamy

 

Sposób na zdjęcia z wakacji
 

więcej informacji na stronie
 

» »  www.foto-projekt.com.pl

 

 

wakacje zagraniczne

 

 

Wspaniała pamiątka z wakacji to ...
 

fotoksiążka

 

zamiast albumu ze zdjęciami

 

Które miasto uważasz za najbardziej atrakcyjne turystycznie w Europie ?
Warte zobaczenia
RSS

 

Londyn Wielka Brytania

 

Londyn zabytki

 

Londyn będąc stolicą potężnego bogatego kraju o długiej historii posiada olbrzymią ilość atrakcji turystycznych. Przyjeżdżając tu, każdy turysta ma dylemat co należy zwiedzić w pierwszej kolejności a co w drugiej gdy zostanie jeszcze trochę czasu. Nasza propozycja to tylko wskazówka, która ma ułatwić wybór warto więc sięgnąć jeszcze do przewodnika i trochę doczytać.

 

 

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Londynie:

Londyn mapa

Gmach Parlamentu (Pałac Westminsterski) - neogotycki piękny gmach od początku XVI w jest siedzibą dwóch izb Parlamentu. Na wieży od strony rzeki znajduje się dzwon Big Ben oraz piękny i największy w Wielkiej Brytanii zegar (ślicznie oświetlony wieczorem).

 
Westminster Abbey (Opactwo Westminsterskie) - jest średniowiecznym opactwem będącym miejscem koronacji i spoczynku władców angielskich.

 
Buckingham Palace (Pałac Buckingham) - rezydencja Królowej Brytyjskiej. Warto w południe obejrzeć zmianę warty gwardii królewskiej.

Londyn przewodnik 
Tower Bridge - zwodzony most na Tamizie będący symbolem Londynu. Udostępniony jest do zwiedzania.

 
Tower of London - zabytkowa twierdza w dawnych czasach służąca jako więzienie. Obecnie znajduje się tu m.in. skarbiec klejnotów królewskich, zbrojownia.

 

 

 

 

Przydatne informacje:

 

⇒  ⇒   Noclegi - apartamenty w Londynie  » »  SPRAWDŹ OFERY

 

⇒  ⇒   Zestawienie hoteli z możliwością rezerwacji pokoju. Ceny już od 70 zł / dobę   » »  SPRAWDŹ

 

⇒  ⇒   Wyszukiwarka tanich połączeń lotniczych  » »  SPRAWDŹ

 

 

Belgia atrakcje

 

 

 

 

Drugoplanowe atrakcje turystyczne w Londynie:

 

Downing Street Nr 10 - w tym miejscu znajduje się siedziba Premiera Wielkiej Brytanii. Miejsce to jest często pokazywane przez światowe dzienniki telewizyjne. Obecnie ulica Downing Street jest zamknięta dla turystów.

 
Londyn mapaPiccadilly Circus - skrzyżowanie u zbiegu ulic Regent Street i Piccadilly dzięki wielkim kolorowym neonom reklamowym przyciąga tysiące turystów (polecamy wieczorem). Neony te często spotkamy na widokówkach. W miejscu tym bardzo dużo młodych ludzi umawia się na spotkanie pod figurą Erosa. Z tego względu panuje tu ciągły tłok.


Chinatown - chińska dzielnica z chińskimi restauracjami, barami, sklepami. W praktyce jest to jedna ulica Gerrard Street.

 
Trafalgar Square - jeden z głównych placów Londynu na którym odbywają wiece, imprezy itd. W centrum placu na wysokiej kolumnie stoi pomnik admirała Nelsona. Na miłośników malarstwa czekają tu National Gallery i National Portrait Gallery.

 
Katedra św. Pawła - olbrzymia katedra widoczna z wielu miejsc w Londynie. Zwiedzanie katedry jest płatne.

Londyn zabytki
Kew Gardens - chyba w każdej stolicy europejskiej można znaleźć ogród botaniczny. Ten w Londynie uważany jest za najwspanialszy.

 

Ciekawostki i informacje o Londynie:

 • Londyn posiada 7 mln mieszkańców
 • Budynek brytyjskiego parlamentu - zaświadczenia podatkowe wystawiano obywatelom na karbach, którymi były specjalne drewienka urzędu finansowego. W 1834 roku nieaktualne karby postanowiono spalić na dziedzińcu parlamentu. Mieścił się on w dawnym pałacu królewskim w Westminsterze.
  Lekceważąc wszelkie zasady bezpieczeństwa podłożono ogień pod setki kilogramów karbów. Ogień rozprzestrzenił się szybko i strawił całkowicie stare zabudowania brytyjskiego parlamentu. W latach 1840 – 1870 na miejscu pogorzeliska powstał neogotycki budynek parlamentu ze słynną wieżą zegarową Big Ben, który jest dzisiaj najbardziej charakterystycznym punktem Londynu.
   

 

Zdjęcia z Londynu prezentujemy  w galerii

 

 

Londyn zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 • Muzea w Londynie

  Londyn oferuje turystom bardzo dużą ilość muzeów. Do wielu z nich wstęp jest bezpłatny. Warto więc skorzystać jeżeli dysponuje się tylko czasem.

   

Komentarze