Londyn Wielka Brytania

 

Londyn będąc stolicą potężnego bogatego kraju o długiej historii posiada olbrzymią ilość atrakcji turystycznych. Przyjeżdżając tu, każdy turysta ma dylemat co należy zwiedzić w pierwszej kolejności a co w drugiej gdy zostanie jeszcze trochę czasu. Nasza propozycja to tylko wskazówka, która ma ułatwić wybór warto więc sięgnąć jeszcze do przewodnika i trochę doczytać.

 

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Londynie:

Londyn mapa

Gmach Parlamentu (Pałac Westminsterski) - neogotycki piękny gmach od początku XVI w jest siedzibą dwóch izb Parlamentu. Na wieży od strony rzeki znajduje się dzwon Big Ben oraz piękny i największy w Wielkiej Brytanii zegar (ślicznie oświetlony wieczorem).

 
Westminster Abbey (Opactwo Westminsterskie) - jest średniowiecznym opactwem będącym miejscem koronacji i spoczynku władców angielskich.

 
Buckingham Palace (Pałac Buckingham) - rezydencja Królowej Brytyjskiej. Warto w południe obejrzeć zmianę warty gwardii królewskiej.

Londyn przewodnik 2017 
Tower Bridge - zwodzony most na Tamizie będący symbolem Londynu. Udostępniony jest do zwiedzania.

 
Tower of London - zabytkowa twierdza w dawnych czasach służąca jako więzienie. Obecnie znajduje się tu m.in. skarbiec klejnotów królewskich, zbrojownia.

 

Przydatne informacje:

 

⇒ ⇒   Jeśli chcesz mieć pewność zwiedzania w sezonie atrakcyjnego obiektu turystycznego (Muzeum Figur Woskowych, London Eye, Tower of London itd.) lub wolisz ominąć długą kolejkę po bilet to możesz go kupić przed wyjazdem

londyn zabytki

 

 

 Drugoplanowe atrakcje turystyczne w Londynie:

 

Downing Street Nr 10 - w tym miejscu znajduje się siedziba Premiera Wielkiej Brytanii. Miejsce to jest często pokazywane przez światowe dzienniki telewizyjne. Obecnie ulica Downing Street jest zamknięta dla turystów.

 
Londyn mapaPiccadilly Circus - skrzyżowanie u zbiegu ulic Regent Street i Piccadilly dzięki wielkim kolorowym neonom reklamowym przyciąga tysiące turystów (polecamy wieczorem). Neony te często spotkamy na widokówkach. W miejscu tym bardzo dużo młodych ludzi umawia się na spotkanie pod figurą Erosa. Z tego względu panuje tu ciągły tłok.


Chinatown - chińska dzielnica z chińskimi restauracjami, barami, sklepami. W praktyce jest to jedna ulica Gerrard Street.

 
Trafalgar Square - jeden z głównych placów Londynu na którym odbywają wiece, imprezy itd. W centrum placu na wysokiej kolumnie stoi pomnik admirała Nelsona. Na miłośników malarstwa czekają tu National Gallery i National Portrait Gallery.

 
Katedra św. Pawła - olbrzymia katedra widoczna z wielu miejsc w Londynie. Zwiedzanie katedry jest płatne.

Londyn zabytki
Kew Gardens - chyba w każdej stolicy europejskiej można znaleźć ogród botaniczny. Ten w Londynie uważany jest za najwspanialszy.

 

Ciekawostki i informacje o Londynie:

 • Londyn posiada 7 mln mieszkańców
 • Budynek brytyjskiego parlamentu - zaświadczenia podatkowe wystawiano obywatelom na karbach, którymi były specjalne drewienka urzędu finansowego. W 1834 roku nieaktualne karby postanowiono spalić na dziedzińcu parlamentu. Mieścił się on w dawnym pałacu królewskim w Westminsterze.
  Lekceważąc wszelkie zasady bezpieczeństwa podłożono ogień pod setki kilogramów karbów. Ogień rozprzestrzenił się szybko i strawił całkowicie stare zabudowania brytyjskiego parlamentu. W latach 1840 – 1870 na miejscu pogorzeliska powstał neogotycki budynek parlamentu ze słynną wieżą zegarową Big Ben, który jest dzisiaj najbardziej charakterystycznym punktem Londynu.
   
 • londyn zabytki
 • Londyn atrakcje
 • londyn muzea
 • atrakcje w londynie
 • londyn najważniejsze atrakcje
 • londyn najważniejsze zabytki
 • londyn co warto zobaczyć
 • londyn atrakcje turystyczne
 • Londyn zwiedzanie
 • Londyn metro
 • londyn mapa
 • londyn przewodnik
 • Wielka Brytania
 • Muzea w Londynie

  Londyn oferuje turystom bardzo dużą ilość muzeów. Do wielu z nich wstęp jest bezpłatny. Warto więc skorzystać jeżeli dysponuje się tylko czasem.

   

Dodaj komentarz
Współpraca