Lourdes Sanktuarium Francja

 Madonna św. Bernadeta

 

Położone w Departamencie Hautes-Pyrénées, w południowo-zachodniej, gmina i miasto Lourdes leży u podnóża Pirenejów. Znajduje się 45 km na południowy wschód od Pau. Pomimo tego, że Lourdes liczy 15 tysięcy mieszkańców, to gości rocznie prawie 5 milionów turystów i jest drugim francuskim miastem, zaraz po Paryżu, ma największą liczbę hoteli. Znajduje się tu bowiem aż 220 hoteli.

lourdes pielgrzymkaDodatkowo Lourdes jest miejscem przeznaczenia, jednego z największych katolickich pielgrzymek na świecie. Duchowość jest głównym składnikiem współczesnego świata. Dzięki głębokości i pięknu w Lourdes, śladom przeszłości, spokoju sanktuariów i jego położeniu, miasto jest jednym z najbardziej popularnych miejsc docelowych w całej Francji.

Niezależnie jednak od aspektu duchowego turystyki, Lourdes posiada też szereg innych powodów, dla których warto odwiedzić to historyczne miejsce. Istnieje również wiele muzeów i zabytkowych budynków, najbardziej skoncentrowanych na Św. Bernadetcie Soubirous. Lourdes jest jednym z wiodących ośrodków turystycznych we Francji. Dla wielu jest to miasto oferujące promyk nadziei, podczas gdy dla innych Lourdes jest po prostu zatłoczonym ośrodkiem.

 

sanktuarium LourdesW rzeczywistości znajduje się tu sanktuarium, w którym gromadzą się wierni z całego świata. W pobliżu świątyni znajduje się natomiast pełno sklepów z pamiątkami i tanich restauracji. Ta część Lourdes, z kościołem, kaplicą, kryptą i grotą, znajduje się po drugiej stronie mostu od centrum miasta. Same budynki są bardzo atrakcyjne, głównie pochodzą z XIX wieku. Natomiast bazylika Świętego Piusa X jest największym z kościołów, jest w stanie pomieścić ponad 25 tysięcy osób. To inspirujące miejsce i „trzeba go zobaczyć”. Na terenie sanktuarium (tuż za grotą) znajduje się również kilka drzew, na których wiszą różance pozostawione przez gości. Są one później wysyłane do wspólnot chrześcijańskich z całego świata, pod koniec każdego roku. Dla gości szukających duchowego doświadczenia oferowane są msze w ponad 22 językach, o każdej porze dnia i nocy. Warto też zajrzeć do biura turystycznego, w którym zdobędziesz wszystkie potrzebne informacje. 

 

 

  • lourdes noclegi
  • lourdes sanktuarium pielgrzymka
  • lourdes sanktuarium
  • lourdes bazylika
  • lourdes francja wycieczka
  • lourdes wycieczka
  • lourdes francja
  • lourdes pilgrzymka
Dodaj komentarz
Współpraca