Lucca (Lukka) Włochy atrakcje

Lucca zabytki i zwiedzanie

 

 Lucca (Lukka) należy do grona najbardziej atrakcyjnych miast Toskanii. Otoczona masywnymi murami pilnie strzeże śladów swej przeszłości. Najdawniejsze z nich sięgają czasów rzymskich, które zauważyć można na eliptycznym placu Piazza dell’Anfiteatro, zbudowanego w miejscu dawnego rzymskiego amfiteatru.

 

W mieście istnieje wiele pałaców i kościołów, które świadczą o zamożności jej mieszkańców w poprzednich wiekach, kiedy rozwijało się tu rzemiosło, a później produkcja oliwy i wina.

 

Lucca zwiedzanieArchitektura kościołów charakteryzuje się wielką finezją – fasadę tworzą bogato rzeźbione arkady z kolorowego marmuru, ozdobione wymyślnie poskręcanymi kolumnami. Do najpiękniejszych należy kościół San Michele in Foro, zbudowany w miejscu dawnego rzymskiego forum.

 

Podobnie piękną fasadę ma katedra San Martino. W jej wnętrzu warto zwrócić uwagę na piękny marmurowy nagrobek Illarii del Carretto, arcydzieło dłuta sieneńskiego artysty Jacopa della Quercia z 1410 r. Illaria była żoną władcy Lukki Paola Guinigiego.
W mieście znajduje się wiele średniowiecznych wież, pałaców i kościołów, a także muzeów wartych zobaczenia. Zainteresowane osoby, odsyłamy do stosownych przewodników.

 

Lucca Włochy

Lucca - co warto zobaczyć:

- plac Amfiteatro - powstały w miejscu rzymskiego amfiteatru

- katedra Michale in Foro

- malownicze uliczki w pięknym włoskim stylu i klimacie

 

Te najlepsze zdjęcia z wycieczek zagranicznych zamiast przechowywać na dyskach, płytach DVD, w chmurach lepiej zrobić z nich fajny album ze zdjeciami fotoksiążkę album do zdjęć wklejany

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Lucca, Lucca Włochy, Lucca zwiedzanie, Lucca co warto zobaczyć

Co możesz polecić w Lucca ?   Napisz w komentarzach

  • Włochy wycieczki 2016
  • Lukka zabytki
  • Lukka zwiedzanie
  • Lucca zabytki
  • Lucca zwiedzanie
  • Lucca włochy
  • Lucca Italy
Dodaj komentarz
Współpraca