Madryt

Madryt jest miastem niezwykłym pod względem zabytków i historii. Zabytki i atrakcje, takie jak Pałac Królewski, Plaza Mayor, Katedra Almudena, Puerta del Sol, wspaniały Plaza de Oriente i wiele innych zabytkowych budynków w mieście i place, czynią go jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Europy do zwiedzenia.

 

Warto pamiętać, że miasto jest doskonałym połączeniem nowoczesnej architektury i zabytkowych placów, kościołów, pomników i bram miasta. Ma kilka charakterystycznych atrakcji, takich jak Palacio Real, który jest największym Pałacem Królewskim w Europie Zachodniej, Plaza Mayor, spektakularny kastylijski  skwer, którego historia sięga XVI wieku, Puerta del Sol, madryckie i hiszpańskie duchowe serce, ponieważ od tego placu wszystkie punkty na 6 głównych dróg krajowych w Hiszpanii są mierzone i Gran Via, jedna z głównych ulic handlowych w Madrycie, łącząca przestronny plac Plaza de Espana ze wspaniałą starą bramą miasta Puerta de Alcalá. Muzea sztuki w Madrycie nie mają sobie równych, z Museo del Prado jest międzynarodowo uznany za jedną z największych na świecie galerii premier, szczególnie w sztuce europejskiej. Z kolei Muzeum Reina Sofia, w którym mieści się niesamowita praca „Guernica” Picassa i Muzeum Thyssen-Bornemisza, jednej z najważniejszych kolekcji prywatnych na całym świecie, uzupełniają madrycką unikalną Aleję Sztuki, wraz z nowym dodatkiem CaixaForum.

Natomiast mniej znana Academia de Bellas Artes mieści wspaniałą kolekcję obrazów z XV wieku do dnia dzisiejszego. Pamiętaj, że wizyta w Hiszpanii nie byłaby kompletna bez spaceru po jego Rastro Flea Market, które zgodnie z tradycją w niedzielę rano zapełnia się tysiącami mieszkańców i turystów. Lub przespaceruj się po jednym z dużych i pięknych parków stolicy.

Dodaj komentarz
Współpraca