- Wenecja - Włochy
- Plitwickie Jeziora - Chorwacja
- Strasbourg - Francja
- Santorini - Grecja
- Oxford - Wielka Brytania
- Poczdam - Niemcy
- Burano k/Wenecji - Włochy
Mała Fatra (Malá Fatra) to wspaniałe pasmo gór o bardzo zróżnicowanym charakterze. Według wielu osób najładniejsze na Słowacji. My podzielamy tą opinię. Mamy tu skaliste szczyty, pojedyncze wysokie kopce, głębokie wąwozy, grzbiety górskie. Tak więc szlaki w Małej Fatrze są bardzo urozmaicone tak samo jak otaczające widoki.
Z tego regionu wywodzi się wszystkim znany Janosik. Jego pominik spotkamy w Terchovej. Jest tu również poświecone mu muzeum.

Diery - ciąg głębokich wąwozów dołem, których prowadzi wije się szlak turystyczny. Spotkamy tu czasami drabinki (niezbyt wysokie) i łańcuchy (pomagające w przejściu po śliskich głazach). Szlak ten jednak nie należy do trudnych. Diery dzielą się na trzy odcinki: Dolne Diery, Nové Diery i Horné Diery.
Wielki Rozsudziec (Velký Rozsutec) -skalisty szczyt widoczny w całej okolicy. Podejście od strony przełęczy jest mniej męczące jednak pod samym szczytem powitają nas łańcuchy ubezpieczając wchodzących w niebezpiecznych miejscach (drobny żwirek uciekający pod butami a po pokach strome urwiska). Z przeciwległej strony nie ma łańcuchów ale za to podejście jest długie, strome i męczące.
Mały Rozsudziec (Malý Rozstec) - ma podobny charakter jak Wielki Rozsudziec. Jest jednak bardziej skalisty i trudniejszy dla turystów. Dla osób mających lęk wysokości odradzamy wejście na ten szczyt.

Stoh - góra bardzo przypominająca stóg siana tak więc podejście jest strome, męczące. Po deszczu lub przy porannej rosie na porośniętych trawach jest śliski jak zimowa ślizgawka.
Wielki Krywań - na najwyższy szczyt w łańcuchu gór Mała Fatra najlepiej dostać wyciągiem krzesełkowym z Stefanowej na Snilovské Sedlo. Z tego miejsca na wysokości 1524 jest już niedaleko na Wielki Krywań (1709)
Zbójnicki Chodnik - malowniczy szlak. Początkowo strome podejście, później zostanie to wynagrodzone pięknymi widokami na Dolinę Wratna.