Mantua (Mantova) Włochy zwiedzanie i atrakcje

 

Mantua leży w równej odległości od Wenecji i Mediolanu i blisko Werony w południowo-wschodniej części regionu Lombardia. 

 

Krajobraz doliny Padu jest usiany małymi miastami z epoki renesansu. Tutaj naturalne środowisko jest zróżnicowane, od morenowych wzgórz na północy do rozległych równin na południu. Przepływa tu rzeka Mincio. Miasto otaczają trzy jeziora i dlatego Mantua przypomina małą, śródlądową Wenecję. Prowincja jest podzielona na trzy różne strefy, charakteryzuje się kilkoma różnicami kulturowymi i językowymi. W prowincji Mantua znajdują się okazałe pałace, wille, parki i miasta zbudowane zgodnie z zasadami architektury renesansu.

 

Mantua i Sabbioneta zostały wpisane w 2008 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Które miast Włoch

To jedno z najbardziej fascynujących miast w północnych Włoszech pod względem dziedzictwa artystycznego i historycznego. Miasto zostało zdominowane przez długą dynastię Gonzaga, dzięki której cieszyło się wielką świetnością. Warto dzisiaj odwiedzić jego historyczne centrum. Pałac Książęcy jest tak wielki i kompletny, że przypomina małe miasto. Posiada ponad 500 pokoi, dziedzińce i ogrody. Następnie, Palazzo del Capitano stoi na Piazza Sordello, tworząc centrum miasta w pobliżu Piazza delle Erbe. Dalej znajduje się  Palazzo della Ragione i antyczny Palazzo del Podestà, najstarszy publiczny średniowieczny budynek, stojący obok Wieży Zegarowej. Katedra uosabia różne znane style architektoniczne z romańską dzwonnicą i klasycystyczną fasadą, podczas gdy Bazylika  Sant'Andrea została zaprojektowana przez Leon Battista Alberti, znajduje się tu grób Andrea Mantenga.

We wschodniej części miasta, Palazzo, można m.in. zobaczyć rozległą i luksusową willę, którą uważa się za najbardziej znane dzieło architekta Giulio Romano. Żadna wizyta w Mantui nie byłaby kompletna bez wycieczki po mieście Sabbioneta, testament do ideałów Vespasiano Gonzaga, który chciał, aby jego kulturowe dziedzictwo zdefiniować zostawiając za "idealnego" miasta. Otoczone średniowiecznymi murami, punkty Warto tutaj zobaczyć przede wszystkim: Kościół Santa Maria Assunta; Pałac Książęcy i ogrody  pałacowe. W prowincji znajduje się również wiele pięknych kościołów, m.in., gotycka katedra Asola,  Warto również zobaczyć Muzeum Zabawek w Canneto sull'Oglio, znajdujące się w XIX-wiecznym pałacu, ma ponad tysiąc pozycji w kolekcji - w tym lalki i gry - zebrane od początku XIX wieku do chwili obecnej.

 

 

Mantua zabytki

 Mantua to bardzo ładne miasto. Przyjemnie pospacerować i odpocząć w renesansowym otoczeniu ale nie w czwartki.

 

Mantua - co warto zobaczyć:

- Palazzo Gonzaga

- Palazzo Ducale

- Katedra

- kościół św. Andrzeja

- Palazzo Te

Mantua Włochy

 

 Mantua ze swoimi zabytkami znajduje się na liście UNESCO.

 

Przydatne informacje:

 • nie należy do Mantua przyjeżdżać w czwartek przed południem. Tego dnia na starym mieście jest targ. Na wszystkich kluczowych dla turystów ulicach i placach stoją samochody dostawcze a przed nimi stragany z odzieżą, butami, garnkami i innym badziewiem. Trudno jest się poruszać a najważniejsze zabytki są zasłonięte jarmarczną tandetą.
 • Informacja Turystyczna (Informazione Accoglienza Turistica) - Piazza Mantegna, 6

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Mantua, Mantua Włochy, Mantua zabytki, Mantua zwiedzanie

 

 • Mantua zwiedzanie
 • Mantua zabytki
 • Mantua co zobaczyć
 • Mantua najważniejsze zabytki
 • Mantua zwiedzanie
 • Mantua włochy
 • Mantova Italy
 • ItalyMantova
 • mantua miasto
Dodaj komentarz
Współpraca