• zagraniczny kurs językowy

Wyjedź za granicę i naucz się języka angielskiego!

 

Nauka języka angielskiego większości z nas kojarzy się z nudnymi zajęciami w klasie, w czasie których lektor mówi do nas po polsku, a my, nie znając odpowiedzi na pytanie, upewniamy się czy aby dobrze zrozumieliśmy, co nauczyciel chciał nam przekazać. Ta metoda nauki nie jest dobra, ani skuteczna. Najlepszym sposobem na poznanie języka obcego jest nauka przez zabawę oraz zainspirowanie i zachęcenie uczniów do zgłębienia wiedzy na temat języka. Jak to zrobić najskuteczniej? Wyjedź za granicą i naucz się języka obcego!

 

 

Wyjazdy zagraniczne kojarzą się przede wszystkim z wakacjami spędzonymi pod palmami, na piaszczystej plaży, gdzie korzystamy z uroków pięknej pogody, morza i błogiego lenistwa, w czasie którego niewiele musimy robić. Jednak, czy taki sposób spędzenia urlopu jest aby najlepszy? A może warto wykorzystać ten czas za granicą i skutecznie go spożytkować? Z jednej strony warto poznać miejsce, do którego jedziemy, odkryć jego uroki, dowiedzieć się więcej o historii i kulturze. Z drugiej – wyjazd za granicę to dobry sposób na podszkolenie swoich umiejętności językowych, ponieważ nigdzie nie będziemy mieli tak łatwego dostępu do języka obcego, jak właśnie za granicą.

 

Wyjazd na zagraniczny kurs językowy – dlaczego warto?

 

Powodów wyjazdu na zagraniczny kurs językowy może być wiele. Na pewno w tym miejscu warto pomyśleć o perspektywach zawodowych. Większość firm, oferujących zatrudnienie na dobrych stanowiskach oczekuje znajomości przynajmniej jednego języka obcego w stopniu co najmniej komunikatywnym. Nowe możliwości zatrudnienia lub wizja awansu zawodowego na pewno będą sprzyjać podjęciu decyzji o wyjeździe na kurs językowy. Znajomość języka angielskiego jest także atutem, który przyda się w szkole czy na studiach. Dzięki niemu nie będziemy mieli problemu z zaliczeniem przedmiotu czy zdaniem egzaminu językowego, a w przyszłości otworzy to przed nami nowe szanse na lepszy start w dorosłe życie.

Myśląc o zagranicznym wyjeździe na kurs językowy warto zdać sobie sprawę, że dostępność języka angielskiego odbywa się tam praktycznie 24 godziny na dobę. Z jednej strony zajęcia w szkole językowej, gdzie rzadko kiedy trafimy na inne osoby z Polski, a kursanci pochodzą z różnych krajów na świecie, dzięki czemu nie będziemy mieli możliwości komunikowania się w języku polski. To duży atut, kiedy musimy przestawić nasze myślenia wyłącznie na język angielski i porozumiewać się z innymi właśnie w tym języku. Po zajęciach, każda szkoła językowa organizuje zajęcia dodatkowe oraz wycieczki, w czasie którym mamy możliwość poznania najważniejszych atrakcji danego miejsca, spędzenia czasu w gronie rówieśników poza szkołą oraz doszkalania języka angielskiego w mniej formalnych rozmowach.

Organizacja wyjazdu językowego to nie lada wyzwanie. Dlatego myśląc o zagranicznym wyjeździe warto skorzystać z pomocy zaufanej i sprawdzonej i firmy np. Agencji Turystycznej ATAS, która od lat pomaga w wyborze najlepszych programów kursów językowych oraz załatwia wszystkie formalności związane z wyjazdem na zagraniczny kurs językowy.

Zagraniczny wyjazd na naukę języka angielskiego to zupełnie nowe doświadczenie, które warto przeżyć chociaż raz w swoim życiu. Międzynarodowe towarzystwo rówieśników, z którymi można nawiązać przyjaźnie na długie lata, dostęp do języka obcego praktycznie przez cały pobyt za granicą oraz możliwość poznania kultury, historii i zwyczajów konkretnego kraju czy regionu z zupełnie innej strony – bez polskiego przewodnika, a oczami mieszkańców.

 

  • nauka angielskiego podczas wyjazdu
Dodaj komentarz