Oudewater Holandia

 

Wybierając się do Goudy warto również zajrzeć do pobliskiego miasteczka Oudewater.  W XVI wieku zasłynęło ono w Europie z uczciwej oceny czy podejrzana kobieta o czary jest naprawdę czarownicą.

 

Oudewater HolandiaCertyfikat z tego miejsca uznawany był przez kościoły w wielu krajach. Dzisiaj można zwiedzić maleńkie muzeum Heksenwaag (www.heksenwaag.nl/nl/talen/English), którego najważniejszym eksponatem jest waga. Na tej samej wadze co przed wiekami można poddać się próbie ważenia i testowi kilku pytań, które stwierdzą czy ważona kobieta jest czarownicą czy też nią nie jest. Na koniec otrzymuje się certyfikat. W przypadku mojej żony potwierdziło się - jest wiedźmą !

 

 

Oudewater HeksenwaagOprócz muzeum Heksenwaag samo miasteczko jest bardzo ładne, z małymi zabytkowymi domami. Warto zrobić po nim spacer. Podczas niego warto zwrócić uwagę na ratusz z XVI wieku i XV wieczny kościół.

 

Komentarze

Natalia Oudewater

Oudewater jest ślicznym miasteczkiem,miło spędzam tam z rodzinką każde wakacje.Jest wiele pięknych miejsc,są ścieżki rowerowe naprawdę miło spędzamy tam czas.Ludzie są mili,uprzejmi.Są piękne place zabaw,wiele innych atrakcji.Zachęcam wszystkich do zwiedzenia Oudewater i innych miejscowości położonych obok niej.

Dodaj komentarz
Współpraca