Padwa (Padova) Włochy atrakcje

 

Padwa zabytki i zwiedzanie

 

 Padwa (Padova) leżąca ok. 30 km od Wenecji niezbyt często jest odwiedzana przez polskich turystów. Szkoda bo ma wiele atrakcyjnych zabytków ale sama w sobie jest bardzo ładna, elegancka. Nam bardziej się podobała od Florencji, Bolonii, Parmy i wielu innych miast włoskich. Wiele domów posiada arkady podobnie jak Bolonii. Uliczki są malownicze, domy starego miasta w większości 3 piętrowe.

 

Padwa jest dużym miastem (210 tysięcy mieszkańców), położonym w regionie Wenecja, w północno-wschodnich Włoszech. W Padwie znajduje się starożytny uniwersytet i w centrum miasta można poczuć studencki klimat. Nowoczesny biznes styka się tutaj z przepięknymi zabytkami. Istnieje co prawda kilka niespokojnych obszarów mieszkaniowych na obrzeżach miasta, ale nie rzutują one na doświadczenia turysty.

 

Najbliższym odpowiednikiem Padwy w Wielkiej Brytanii będzie prawdopodobnie Oxford.

 

 

Które miast Włoch

Największą atrakcją turystyczną w Padwie jest z pewnością Kaplica Scrovegni, z jej bezcennymi freskami Giotta. Pomimo wielu innych ciekawych zabytków miasta, turystyka nie odgrywa tutaj największej roli. Dlatego częściej spotkamy tu studentów i elegancko ubranych biznesmenów niż turystów.

 

PadwaBazylika Świętego Antoniego z Padwy (znana po prostu jako II Santo) jest również miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i pielgrzymów. Wiele osób przyjeżdża do Padwy głównie dla tego miejsca z prośbą o uzdrowienie. Przy grobowcu świętego wywieszane są podziękowania tych, których prośba została spełniona. Jest ich olbrzymia ilość.

 

 Centrum miasta jest atrakcyjnym miejscem do zwiedzania, warto tu pospacerować wieloma zabytkowymi uliczkami. To zawsze było bogate miasto, które wyróżnia się znakomitą architekturą z różnych epok. Freski Giotta nie są jedynymi w mieście i miłośnik sztuki może podziwiać je w kościołach oraz galeriach sztuki.

 

Padwa zabytkiTurysta może też cieszyć się pięknymi ogrodami i parkami w Padwie. Natomiast w okolicach miasta znajdują się wspaniałe wille, które warto zobaczyć. Możemy też wybrać się na wycieczkę statkiem i udać się do jednego z kąpielisk termalnych.

 

 Zapalonym podróżnikom na pewno nie wystarczy tylko jeden dzień w Padwie. Wiele atrakcji miasta ma bowiem ograniczone godzinami otwarcia z irytująco długimi przerwami na włoski lunch. Co oznacza, że przy planowaniu harmonogramu trzeba starannie wszystko dopasować. Jeśli chcesz dobrze poznać Padwę, to polecamy kilkudniową wycieczkę. Dzięki temu poznasz też okolice miasta, odwiedzić lokalne wille i może wybierzesz się na wycieczkę łodzią.

Padwa zabytki

 

Przydatne informacje:

 ⇒  ⇒   W Bazylice Św. Antoniego nie wolno fotografować ani filmować. Nie wolno tu wchodzić z odkrytymi ramionami i w krótkich spodenkach. Ochrona zdecydowanie tego pilnuje.

 ⇒  ⇒   Informacja Turystyczna - w budynku dworca kolejowego

 

Byłeś w Padwie ?  Co szczególnie zwróciło Twoją uwagę ?  Jakie atrakcje w Padwie uważasz za godne polecenia ? Napisz poniżej krótki komentarz aby pomóc innym.

padwa święty antoni

Wspaniała i atrakcyjną pamiątką z wycieczek zagranicznych i wczasów są fotoksiążki. Pamięć jest ulotna ale fotoksiążka doskonale zachowa te wspaniałe chwile i "zapominane" z czasem widoki.

 

fotoksiążka empik

 

 

Frazy prowadzące do tej strony:

Padwa Włochy, Padwa zabytki, Padwa zwiedzanie, Padwa przewodnik, Padwa

Aby trafić ponownie na tą stronę wpisz w wyszukiwarce:

 • padwa zwiedzanie
 • padwa zabytki
 • zwiedzanie padwy
 • padwa przewodnik
 • padwa włochy
 • padwa mapa
 • padwa przewodnik
 • włochy padwa
 • padwa zwiedzanie
 • padwa zwiedzanie
 • Padwa zabytki
 • padwa zabytki
 • padwa mapa
 • padwa atrakcje
 • padwa ciekawe miejsca

Komentarze

daria

padwa, piekne miasto,,,,,

Bożena Imielin

Padwa Florencja miasta które zostaja w pamieci i warto tam powrócic =pragne juz tam byc

Dodaj komentarz
Współpraca