Czym na lotnisko z dużą ilością bagażu?

Firmy zapewniające transfer na lotnisko

Przy większości lotnisk funkcjonują wyspecjalizowane firmy zajmujące się przewozem osób i ich bagaży na lotnisko z okolicznych miast i miejscowości. Najczęściej są to mini busy pozwalające na przewóz 7-9 osób wraz z bagażem. W zależności od firmy, można zamówić taki przejazd bezpośrednio z miejsca zamieszkania czy pobytu lub trzeba najpierw dostać się w punkt zbiórki (np. dworzec autobusowy).

Zaletą tego typu rozwiązania jest dojazd bezpośrednio pod terminal, bez uciążliwych przesiadek i stosunkowo atrakcyjna cena (niższa niż przy zamawianiu taksówki czy indywidualnego przejazdu). Minusem to, że jesteśmy uzależnieni od innych (ich czasu przybycia na miejsce spotkania) lub koniecznością dojazdu do miejsca zbiórki.

 

Dojazd własnym samochodem oraz parking przy lotnisku

Drugą opcją umożliwiającą wygodny transfer na lotnisko jest ta, w której dojeżdżamy własnym samochodem. Pakujemy się wtedy, kiedy chcemy i nie musimy liczyć na inne, obce osoby. Własny samochód pozwala też precyzyjnie zaplanować godzinę wyjazdu i pozwala wygodnie dojechać na lotnisko z bagażami nawet wtedy, kiedy mamy go dużo.

No dobrze, ale co zrobić z samochodem, kiedy będziemy na wakacjach? Otóż najlepiej taki samochód na lotnisku po prostu zostawić, na specjalnym przygotowanym do tego celu parkingu. Wokół każdego lotniska znajdzie się przynajmniej kilka takich miejsc. Te, położone najbliżej, najczęściej należą do lotniska i są przez nie zarządzane. Są to najdroższe opcje, na których pozostawienie pojazdu na kilka dni to nie lada wydatek.

Znacznie bardziej interesujący ekonomicznie jest prywatny parking przy lotnisku, położony nieco dalej, zapewniający bezpłatny transfer pod terminal. Pozostawiając auto na parkingu przy lotnisku mamy nie tylko pewność tego, że nasz samochód będzie bezpieczny w czasie całego postoju. To również wygodny powrót z wakacji do domu. Nawet jeśli będziemy mieć - przez zakupione pamiątki - jeszcze więcej bagażu.

 

  • parking z transferem na lotnisko
Dodaj komentarz