Gdzie tanio zaparkować przy lotnisku Balice?

  • lotnisko balice parking

 

 

Chociaż dojazd na lotnisko Kraków Balice jest bardzo łatwy z użyciem komunikacji publicznej – mamy do dyspozycji autobusy oraz koleje – to jednak nie każdy z nas chce lub może skorzystać z takiej formy transportu. Czasami dojeżdżamy z daleka, wobec tego trudno jest nam zaplanować wszystko tak, aby łatwo przewieźć bagaże. Są też i tacy, którzy po prostu preferują dojazd samochodem. Gdzie możemy wtedy zostawić auto?

 

Parking oficjalny lotniska Balice

Przy lotnisku Kraków Balice działa oficjalny parking należący do portu lotniczego. Do dyspozycji są dwa parkingi – terenowy oraz wielopoziomowy. Parking terenowy kosztuje 9 złotych za pierwszą godzinę i za każdą następną. Pierwsza doba powyżej 5 godzin to koszt 45 złotych, natomiast każda kolejna to 15 złotych. Każda kolejna doba po 2 tygodniach kosztuje 5 złotych.

Parking wielopoziomowy, który znajduje się bezpośrednio przy terminalu, jest już droższy. Za pierwszą godzinę i każdą kolejną godzinę zapłacimy 10 złotych. Pierwsza doba powyżej 5 godzin to 55 złotych, każda następna – 25 złotych, a każda po 2 tygodniach to 10 złotych.

 

Prywatne parkingi nieoficjalne przy lotnisku Balice

O wiele taniej możemy zaparkować na parkingach nieoficjalnych. Wprawdzie są one położone nieco dalej od terminala pasażerskiego, ale za to firmy obsługujące parking zapewniają klientom usługę transferu na lotnisko i z lotniska – nie musimy wtedy daleko chodzić z bagażami.

Ceny na popularnym parkingu Interparking Parking Balice prezentują się następująco: 1 godzina to 2 złote, a każda kolejna godzina to także 2 złote. Powyżej 3 godzin liczona jest już stawka dzienna, która wynosi 6-10 złotych. Każdy kolejny dzień także kosztuje 6-10 złotych. Wobec tego za parkowanie zapłacimy znacznie mniej niż na oficjalnym parniku lotniska Balice.

 

  • parking lotnisko kraków
Dodaj komentarz