Perpignan Francja zwiedzanie i atrakcje turystyczne

 

Perpignan co warto zobaczyć

 

Perpignan jest jednym z najsłoneczniejszych miejsc we Francji, zwłaszcza w zimie. Sezon letni w Perpignan jest rozkosznie ciepły, ze średnią temperaturą 30 °C w lipcu i sierpniu. Natomiast w okresie zimowym temperatura może sięgać nawet powyżej 12 ° C. Od 1278 roku do 1344 roku pełnił rolę stolicy w Królestwie Majorki (które obejmowało Baleary, Roussillon, Cerdegne i przybrzeżny region, biegnący na wschód do Montpellier). Teraz zaś jest głównym miastem departamentu Wschodnie Pireneje. Znajdujący się w pobliżu  hiszpańskiej granicy, u podnóża Pirenejów, u zbiegu dwóch rzek Tet i Basse,  10 km od Morza Śródziemnego, Perpignan jest bez wątpienia jednym z najważniejszych ośrodków kultury rzymskiej, katalońskiej i śródziemnomorskiej, bogatej w język, tradycję i twórczość artystyczną. Przyjaźni mieszkańcy Perpignan zapewniają ciepłe przyjęcie turystów.

To jedno z najbardziej fantastycznych miejsc w Europie, które obdarzone jest wspaniałym klimatem, bogatą przyrodą, spektakularnym wybrzeżem, pięknymi krajobrazami i zadziwiającą historią. Można tutaj podziwiać naprawdę wiele ciekawych rzeczy, w tym jeziora, góry i rzeki, starożytne miasta i miasteczka, wsie, źródła termalne, opactwa, katedry i zamki, zwłaszcza słynne twierdze górskie, znane popularnie jako zamki Katarów.

Warto też tutaj zobaczyć zabytkowe centrum Perpignan i Katedrę Jana Chrzciciela. Perpignan charakteryzuje się wyraźnie hiszpańskim smakiem, było bowiem kiedyś stolicą Królestwa Majorki, a później drugim największym miastem w Katalonii, zaraz po Barcelona. Rozkwit miasta przypada na XIII i XIV wiek, kiedy królowie Majorki mieszkali na dworze w Perpignan. To fascynujące francuskie miasto, które warto zwiedzić. 

 

Dodaj komentarz
Współpraca