Informacje dla osób planujących podróż samolotem

 • podróż samolotem

  Kilka wskazówek przed podróżą samolotem

  Rodos, Sycylia, Malta, Słoneczny Brzeg w Bułgarii i Turcja. Biura podróży kuszą Polaków ofertami zagranicznych wakacji. Z roku na rok coraz więcej z nich decyduje się na letni wyjazd w ciepłe kraje. O ile do kilku z popularnych kurortów można dojechać autem lub autokarem, o tyle większość kierunków wymaga podróży samolotem. W tym roku wybierasz się po raz pierwszy w podróż samolotem? Sprawdź, co musisz wiedzieć zanim wsiądziesz na jego pokład.

 • lotnisko balice parking

  Gdzie tanio zaparkować przy lotnisku Balice?

  Dojazd na parking samochodem oznacza również konieczność wyszukania miejsca do parkowania. Gdy zamierzamy pozostawić auto na dłuższy czas, wtedy pojawia się pytanie – jak zapłacić jak najmniej? Ceny parkingów obsługiwanych przez porty lotnicze nie należą do niskich. Jest jednak alternatywa.

 • Jaką żywność można zabrać do samolotu?

  Żywność jaką chcemy zabrać do samolotu objęta jest pewnymi restrykcjami. Wynikają one z obaw przed możliwością wprowadzenia chorób na terytorium państwa, do którego podróżujemy. Regulaminy dotyczące przewozu żywności udostępniają zwykle pasażerom linie oraz porty lotnicze.

 • informacje nie tylko dla turystów

  Czym na lotnisko z dużą ilością bagażu?

  Podróż z jedną podręczną walizką nie stanowi problemu nawet wtedy, kiedy musimy się kilkukrotnie przesiadać, by dotrzeć do właściwego terminala. Jeśli jednak masz ze sobą kilka walizek i toreb, taka podróż może być wyjątkowo uciążliwa. Jak ją przeżyć bez stresu i wygodnie?

 • Bezpiecznie i tanio zaparkuj przy lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach

  Planujesz podróż, którą zaczniesz na lotnisku w Katowicach? Z pewnością zastanawiasz jak dotrzeć do portu lotniczego. Jeśli zabierasz ze sobą sporą ilość bagażu, korzystanie z transportu zbiorowego może być uciążliwe. Dlatego warto abyś rozważył możliwość dotarcia do lotniska własnym środkiem lokomocji.

 • Walizka na lata – jak ją znaleźć?

  Coraz więcej i częściej podróżujemy i to nie tylko w niedalekie okolice, ale i na drugi koniec świata. W podróż oczywiście zabieramy ze sobą różne rzeczy i chcemy, by nawet najdalszą podróż przetrwały one bez żadnego uszczerbku. Kluczem jest tutaj wybór odpowiedniej walizki. Jak ją wybrać, by służyła nam z powodzeniem przez całe lata?

 • podróże

  Walizki podróżne dla wymagających klientów

  Spakowanie walizki to nie lada wyzwanie. Tak naprawdę im krótszy wyjazd, tym większy problem z doborem garderoby oraz dodatków. Mamy też świadomość, że nasz bagaż wiele przejdzie podczas podróży i to chyba stresuje najbardziej. Co zrobić by nasz dobytek w całości przetrwał podróż? Jak zabezpieczyć rzeczy? Jakie akcesoria wybrać?