Informacje dla osób planujących podróż samolotem

 • podróż samolotem

  Kilka wskazówek przed podróżą samolotem

  Rodos, Sycylia, Malta, Słoneczny Brzeg w Bułgarii i Turcja. Biura podróży kuszą Polaków ofertami zagranicznych wakacji. Z roku na rok coraz więcej z nich decyduje się na letni wyjazd w ciepłe kraje. O ile do kilku z popularnych kurortów można dojechać autem lub autokarem, o tyle większość kierunków wymaga podróży samolotem. W tym roku wybierasz się po raz pierwszy w podróż samolotem? Sprawdź, co musisz wiedzieć zanim wsiądziesz na jego pokład.

 • Gdzie tanio zaparkować przy lotnisku Balice?

  Dojazd na parking samochodem oznacza również konieczność wyszukania miejsca do parkowania. Gdy zamierzamy pozostawić auto na dłuższy czas, wtedy pojawia się pytanie – jak zapłacić jak najmniej? Ceny parkingów obsługiwanych przez porty lotnicze nie należą do niskich. Jest jednak alternatywa.

 • Jaką żywność można zabrać do samolotu?

  Żywność jaką chcemy zabrać do samolotu objęta jest pewnymi restrykcjami. Wynikają one z obaw przed możliwością wprowadzenia chorób na terytorium państwa, do którego podróżujemy. Regulaminy dotyczące przewozu żywności udostępniają zwykle pasażerom linie oraz porty lotnicze.

 • informacje nie tylko dla turystów

  Czym na lotnisko z dużą ilością bagażu?

  Podróż z jedną podręczną walizką nie stanowi problemu nawet wtedy, kiedy musimy się kilkukrotnie przesiadać, by dotrzeć do właściwego terminala. Jeśli jednak masz ze sobą kilka walizek i toreb, taka podróż może być wyjątkowo uciążliwa. Jak ją przeżyć bez stresu i wygodnie?

 • Bezpiecznie i tanio zaparkuj przy lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach

  Planujesz podróż, którą zaczniesz na lotnisku w Katowicach? Z pewnością zastanawiasz jak dotrzeć do portu lotniczego. Jeśli zabierasz ze sobą sporą ilość bagażu, korzystanie z transportu zbiorowego może być uciążliwe. Dlatego warto abyś rozważył możliwość dotarcia do lotniska własnym środkiem lokomocji.

 • Walizka na lata – jak ją znaleźć?

  Coraz więcej i częściej podróżujemy i to nie tylko w niedalekie okolice, ale i na drugi koniec świata. W podróż oczywiście zabieramy ze sobą różne rzeczy i chcemy, by nawet najdalszą podróż przetrwały one bez żadnego uszczerbku. Kluczem jest tutaj wybór odpowiedniej walizki. Jak ją wybrać, by służyła nam z powodzeniem przez całe lata?

 • podróże

  Walizki podróżne dla wymagających klientów

  Spakowanie walizki to nie lada wyzwanie. Tak naprawdę im krótszy wyjazd, tym większy problem z doborem garderoby oraz dodatków. Mamy też świadomość, że nasz bagaż wiele przejdzie podczas podróży i to chyba stresuje najbardziej. Co zrobić by nasz dobytek w całości przetrwał podróż? Jak zabezpieczyć rzeczy? Jakie akcesoria wybrać?