Informacje dla osób planujących podróż samolotem

 • podróż samolotem

  Kilka wskazówek przed podróżą samolotem

  Rodos, Sycylia, Malta, Słoneczny Brzeg w Bułgarii i Turcja. Biura podróży kuszą Polaków ofertami zagranicznych wakacji. Z roku na rok coraz więcej z nich decyduje się na letni wyjazd w ciepłe kraje. O ile do kilku z popularnych kurortów można dojechać autem lub autokarem, o tyle większość kierunków wymaga podróży samolotem. W tym roku wybierasz się po raz pierwszy w podróż samolotem? Sprawdź, co musisz wiedzieć zanim wsiądziesz na jego pokład.

 • lotnisko balice parking

  Gdzie tanio zaparkować przy lotnisku Balice?

  Dojazd na parking samochodem oznacza również konieczność wyszukania miejsca do parkowania. Gdy zamierzamy pozostawić auto na dłuższy czas, wtedy pojawia się pytanie – jak zapłacić jak najmniej? Ceny parkingów obsługiwanych przez porty lotnicze nie należą do niskich. Jest jednak alternatywa.

 • parking blisko lotniska

  Czy Parkos to przyszłość dla rezerwacji miejsc parkingowych?

  Niemal wszystkie firmy mają stronę internetową, na której przedstawiają klientom swoją ofertę. Praktycznie każdy parking na lotnisku również dysponuje wirtualną wizytówką, dzięki czemu interesanci mogą poznać wskazówki dojazdu, pełną propozycję specjalistów lub nawet dokonać rezerwacji miejsc parkingowych. Co, gdyby jeszcze ułatwić to zadanie?

 • Jaką żywność można zabrać do samolotu?

  Żywność jaką chcemy zabrać do samolotu objęta jest pewnymi restrykcjami. Wynikają one z obaw przed możliwością wprowadzenia chorób na terytorium państwa, do którego podróżujemy. Regulaminy dotyczące przewozu żywności udostępniają zwykle pasażerom linie oraz porty lotnicze.

 • informacje nie tylko dla turystów

  Czym na lotnisko z dużą ilością bagażu?

  Podróż z jedną podręczną walizką nie stanowi problemu nawet wtedy, kiedy musimy się kilkukrotnie przesiadać, by dotrzeć do właściwego terminala. Jeśli jednak masz ze sobą kilka walizek i toreb, taka podróż może być wyjątkowo uciążliwa. Jak ją przeżyć bez stresu i wygodnie?

 • wymiary bagażu podręcznego

  Bagaż podręczny w samolocie – co trzeba o nim wiedzieć?

  Bagaż podręczny zabiera się ze sobą bezpośrednio do kabiny samolotu. Musi mieć on określone wymiary, wagę, a także zawartość. Z tego powodu przed podróżą należy zapoznać się z regulaminem przewozu linii lotniczych, z których korzystamy.
 • opoznione loty

  Opóźniony lot – kiedy i w jakiej wysokości przysługuje odszkodowanie?

  Wydaje się, że każde opóźnienie ze strony linii lotniczych powinno wiązać się z obowiązkiem uiszczenia rekompensaty. Tak nie jest.

 • Wiza na Białoruś w celach biznesowych

  Wiza na Białoruś może zostać wydana jedynie na podstawie kompletnego wniosku. Jeżeli należy dołączyć do niego odpowiednie dokumenty, bez nich wniosek nie zostanie rozpatrzony.

 • Odwołane loty - kto pomoże uzyskać odszkodowanie?

  Odwołane loty są podstawą ubiegania się o odszkodowanie. Jednak niewielu pasażerów posiada znajomość praw konsumenckich, a większość nie zna norm prawnych, na mocy których może ubiegać się o zadośćuczynienie. Poza tym dochodzenie roszczeń może okazać się kłopotliwe, a komunikacja z liniami lotniczymi mocno utrudniona.

 • Bezpiecznie i tanio zaparkuj przy lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach

  Planujesz podróż, którą zaczniesz na lotnisku w Katowicach? Z pewnością zastanawiasz jak dotrzeć do portu lotniczego. Jeśli zabierasz ze sobą sporą ilość bagażu, korzystanie z transportu zbiorowego może być uciążliwe. Dlatego warto abyś rozważył możliwość dotarcia do lotniska własnym środkiem lokomocji.

 • Walizka na lata – jak ją znaleźć?

  Coraz więcej i częściej podróżujemy i to nie tylko w niedalekie okolice, ale i na drugi koniec świata. W podróż oczywiście zabieramy ze sobą różne rzeczy i chcemy, by nawet najdalszą podróż przetrwały one bez żadnego uszczerbku. Kluczem jest tutaj wybór odpowiedniej walizki. Jak ją wybrać, by służyła nam z powodzeniem przez całe lata?

 • podróże

  Walizki podróżne dla wymagających klientów

  Spakowanie walizki to nie lada wyzwanie. Tak naprawdę im krótszy wyjazd, tym większy problem z doborem garderoby oraz dodatków. Mamy też świadomość, że nasz bagaż wiele przejdzie podczas podróży i to chyba stresuje najbardziej. Co zrobić by nasz dobytek w całości przetrwał podróż? Jak zabezpieczyć rzeczy? Jakie akcesoria wybrać?

 • Jak tanio wypożyczyć samochód na lotnisku w Szczecinie ?

  Pobyt w Szczecinie w celach prywatnych lub służbowych zwykle wymaga sprawnego przemieszczania się po mieście. Warto rozważyć wynajęcie samochodu, co jest bardzo dużym ułatwieniem. Jak zrobić to na korzystnych zasadach?