Poitiers Francja

 

Poitiers jest dawną stolica regionu, położoną na wzgórzu, w którym znajdują się jedna z najładniejszych kościołów romańskich we Francji.
Na szczególną uwagę zasługuje Katedra Notre Dame la Grande - wspaniały kościół romańsko-bizantyjski z XI-XII wieku.

Szeroka fasada oflankowana jest dwoma wieżami, nakrytymi szyszkowatymi kopułami. Front porywają rzeźby świętych oraz płaskorzeźby scen biblijnych.

 

Podążając ścieżką „Notre Dame walks” można zobaczyć pozostałe zabytki na Starówce Poitiers. Trasa wymalowana jest kolorową linią na chodniku, której punkt początkowy znajduje się przed kościołem Notre Dame La Grande.

 

Obecnie jednak bardziej kojarzy się z ogromnym Parkiem Rozrywki "Futuroscope".

 

Poitiers futuroscope

Poitiers zabytki

Poitiers Francja

 

W budynkach o nowoczesnych kształtach mieszczą się kina, w których wyświetlane są filmy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii kina.

W jednym z kin znajduje się ogromny ekran, którego dolna krawędź znajduje się poniżej podłogi, na której siedzi widownia, inny ekran znajduje się w ogromnej kuli, w kilku kinach wyświetlane są filmy w technologii 3D, w kilku w 5D. Efekty są niesamowite i wrażenia też.

Oprócz kin znajdują się akweny, po których można pływać przedziwnymi wodnymi rowerami, na innych można "toczyć wojnę " przy użyciu armatek wodnych, podpływając do innych uczestników "strzelając" do nich wodą. Mokre ubrania można później wysuszyć, wchodząc między dwie ogromne rury, wydmuchujące ciepłe powietrze.

 

 

Bilet wstępu kupuje się na cały dzień i można wchodzić do każdego obiektu tyle razy, ile się chce. Trzeba jednak pamiętać, że park jest duży i obiektów jest sporo. Do każdego czeka kolejka, oczywiście w sezonie wakacyjnym najdłuższa.

 

Na terenie Parku nie brakuje kafejek i restauracji.

 

Futuroscope znajduje się:

86360 Chasseneuil-du-Poitou, Avenue du Téléport (avenue René Monory), 

N 46° 39' 48'' ,  E 0° 21' 43''

www.futuroscope.com

Park otwarty jest od 10:00 do 23:00


bilet dzienny kosztuje:
38€ dorośli,
28€ dzieci 5 – 16 lat 

Biuro Informacji Turystycznej w Poitiers mieści się przy Place Charles de Gaulle 45.

 

Dodaj komentarz
Współpraca