• portlligat salvador dali
  • portlligat museum salvador dali
  • portlligat house salador dali

Salvador Dali 

Portlligat Hiszpania

 

Salvador Dali House Museum w Portlligat

 

Salvador Dali uważany jest za ciekawego i ekscentrycznego artystę. Jego dzieła zachwycają a z drugiej strony szokują. Można się o tym łatwo przekonać odwiedzając muzeum w Figueres (Dali Theatre Museum) . Czy jego prywatny dom był równie szokujący jak jego prace ?
Można się przekonać zwiedzając dom (obecnie muzeum) Portlligat - w małej dawnej wiosce rybackiej położonej kilka kilometrów od Cadaques. Z Cadaques pochodzi ojciec artysty w związku z tym Dali spędzał tu długie okresy w swoim dzieciństwie.  

Dom Salvadora Dali zbudowany na bazie kilku domków rybackich. Jest połączeniem dzieł artystycznych, warsztatu pracy i miejsca do mieszkania. Zobacz zdjęcia i oceń go sam. W realu robi dużo większe wrażenie.

 

Bilet kosztuje 11 €. Można zamówić: https://www.salvador-dali.org/serveis/en_entrades/

Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem. Kupując bilet online należy go potwierdzić w kasie na conajmniej 30 min przed godziną rozpoczęcia zwiedzania.
Bardzo mała jest szansa kupienia biletu "z marszu" czyli bez wcześniejszej rezerwacji internetowej. Ilość zwiedzających w ciągu roku to tylko ok. 110 tyś i wynika z przepustowości tego muzeum.

Bardziej rozreklamowanym jest Dali Theatre Museum w Figueres. Odwiedza go ok. 1,2 mln osób rocznie.

 

Dodaj komentarz
Współpraca