Porto

 

Porto jest jednym z najstarszych ośrodków turystycznych w Europie. Jego monumentalne i artystyczne dziedzictwo, plenerowe miejsca rekreacyjne i bogate życie kulturalne, to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić to miasto.

 

O każdej porze dnia, przez 365 dni w roku, Porto ma szczególny urok dla osób odwiedzających to miasto po raz pierwszy. To również magiczne miejsce dla tych, którzy przyjeżdżają znów do Porto. Miasto jest jednocześnie nowoczesne, jak i autentyczne. W 1996 roku historyczne centrum Porto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto rozwija się wzdłuż brzegu rzeki i morza. Przyciąga turystów urokliwymi widokami, placykami i wszystkimi przyjemnościami na świeżym powietrzu, a także wyjątkowymi terenami zielonymi. Przy jednoczesnym zachowaniu przyjaznego i konserwatywnego charakteru, miasto zachowało nowoczesny i oszczędny styl. Widać to w jego ulicach, architekturze i zabytkach, muzeach, miejscach rekreacyjnych, placykach i dzielnicach handlowych. Możemy tu zobaczyć bowiem zarówno tradycyjne miejsca, jak i nowoczesne oraz ekskluzywne.

porto atrakcje turystyczne

porto atrakcjeMiasto oferuje bogaty kalendarzy wydarzeń kulturalnych i sportowych. Kulminacyjnym wydarzeniem jest święto miasta „"São João”. W nocy Porto zamienia się w nowe i inne miasto, z rozrywkowymi i rekreacyjnymi możliwościami, które zaspokajają z pewnością wszystkie gusty, a ulice miasta wypełniają się wielką energią i radością. Istnieje szeroka oferta zakwaterowania, w której znajdują się znane sieci hotelowe, pensjonaty, urocze przytulne schroniska i komfortowe apartamenty. Jako główna brama do północy Portugalii i trzech innych miejsc znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa, Guimarães, Foz COA i doliny Douro, przyciąga turystów z całego świata. Wycieczka może być bardzo urozmaicona. Mamy bowiem możliwość spędzenia dnia w centrum miasta znajdującego na Liście UNESCO lub zrelaksowania się nad morzem albo odbycia podróży degustacji wina, w górę doliny Douro. Możemy też pospacerować po Parku Narodowym lub zwiedzić ważne miejsce kultu religijnego, takiego jak Fatima czy Santiago de Compostela.

  • Wynajem autokarów w Warszawie

    firma Europe-Tour

    tel. (22) 622-04-24

     

Współpraca